کد خبر: 83084

عملکرد ضعیف دولت بر معادلات انتخاباتی

انتخابات ریاست جمهوری قطعاً روی شورای شهر تأثیر می‌گذارد و بالعکس و هرچند بیشتر ریاست جمهوری روی شورای شهر تأثیر خواهد گذاشت، باید هم فضا را سیاسی و هم اجتماعی کنیم نه اینکه فقط سیاسی شود که ضربه می‌زند؛ ما باید روی مسائل اجتماعی و شهری مانور بدهیم.

به گزارش کرمان خبر/گرچه انتخابات ریاست جمهوری محور مباحث سیاسی طی روزهای گذشته بوده ولی برای کسانی که مسایل سیاسی کشور را حرفه ای تر دنبال می کنند، انتخابات شورای شهر و به خصوص در برخی کلان شهرها اهمیت ویژه ای دارد.

 اما اصلاح طلبان با توجه به محدودیت های که برای معرفی گزینه انتخاباتی مستقل  برای ریاست جمهوری دارند و همچنان مجبور به حمایت از روحانی هستند، در ماه های گذشته وقت اساسی فعالیت سیاسی شان را بر انتخابات شورای شهر و به خصوص در تهران متمرکز کرده اند.

در همین زمینه محمد خاتمی خود شخصا پیگیر فعالیت های انتخاباتی شورای شهر در تهران است و در این زمینه نیز حتی فاصله گذاری های بیشتری در برابر اعتدالیون به نسبت انتخابات ریاست جمهوری از خود نشان داده است.
البته خاتمی که اخیرا سرمایه گذاری کلانی برای انتخابات شورای شهر در تهران کرده نگران تاثیر عملکرد ضعیف اقتصادی و اجتماعی دولت در نتایج انتخابات شورای شهر است.

وی در جلسه اخیر انتخاباتی اصلاح طلبان درباره شورای شهر پس از شنیدن آخرین گزارش های سیاسی گفته است: " کارهای خوبی شده است اما هنوز خیلی کار مانده و من فعلاً برداشتم این است در شورای شهر به مشکل برمی‌خوریم، قبلا منظور من این بود که به راحتی می‌توانستیم شورای شهر تهران را به‌طور یک‌دست دست بگیریم و فعلاً بعید است یک‌دست برنده شویم و شاید اکثریت را داشته باشیم. به نظر من اکثریت را داشته باشیم و الآن گزینه اصلی ما همین سناریو باشد نه اینکه به گزینه‌های بعدی برسیم و علت هم این است که ما فعلاً اختلافاتی داریم در بحث شهردار و ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان باید روی آن کار کند و مباحث را جلو ببرد."

خاتمی ادامه می دهد: "انتخابات ریاست جمهوری قطعاً روی شورای شهر تأثیر می‌گذارد و بالعکس و هرچند بیشتر ریاست جمهوری روی شورای شهر تأثیر خواهد گذاشت، باید هم فضا را سیاسی و هم اجتماعی کنیم نه اینکه فقط سیاسی شود که ضربه می‌زند؛ ما باید روی مسائل اجتماعی و شهری مانور بدهیم."