کد خبر: 83224

زمزمه انتخاب رئیسی به عنوان گزینه نهایی زمانی جدی‌تر شد که او تحرکات شبه‌انتخاباتی‌اش را هم آغاز کرد. یکی، دو سفر کرد و هم‌زمان کمپین‌ها یا پویش‌هایی در حمایت از او در فضای مجازی تشکیل شد.

به گزارش کرمان خبر/روزنامه اصلاح‌طلب شرق،  در خلال گزارشی راجع به حجت‌الاسلام رئیسی، نامزد شماره یک جبهه مردمی نیروهای انقلاب در انتخابات نوشت: «زمزمه انتخاب رئیسی به عنوان گزینه نهایی زمانی جدی‌تر شد که او تحرکات شبه‌انتخاباتی‌اش را هم آغاز کرد. یکی، دو سفر کرد و هم‌زمان کمپین‌ها یا پویش‌هایی در حمایت از او در فضای مجازی تشکیل شد. تغییراتی را که در نحوه مدیریت آستان قدس به‌ویژه در توزیع غذای امام رضا برای زائران و ساکنان مشهد قابل‌لمس بود هم بسیاری در همین راستا توصیف می‌کردند.»

روزنامه الکترونیکی امید ایرانیان (نزدیک به محمدرضا عارف) نیز در همین راستا نوشت: فردی که هیچگونه سابقه اجرایی ندارد و بیشتر عمر کاری خود را در قوه قضاییه گذرانده است اکنون می‌خواهد با حسن روحانی رقابت کند...از سوی دیگر ابراهیم رئیسی اگرچه تولیت آستان قدس رضوی را بر عهده دارد اما به مانند سلف خود یعنی آیت‌الله واعظ طبسی از چهره‌ای کاریزماتیک و دارای جایگاه در حوزه علمیه مشهد برخوردار نیست.

 *در جریان زلزله اخیر در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، حجت‌الاسلامسیدابراهیم رئیسی و محسن رضایی در روستاهای زلزله‌زده حضور یافتند و از نزدیک به بررسی مشکلات مردم پرداختند.

مطالب اشاره شده در روزنامه‌های شرق و امید ایرانیان حاکی از آن است که مشخص نیست روند تلاش اصلاح‌طلبان برای تخریب کاندیداهای اصولگرا و بویژه تولیت آستان قدس رضوی (که نامزدی ایشان به تازگی رسمیت یافت) تا کجا ادامه می‌یابد؟

ستاد مشترک اصلاح‌طلبان و دولت طی چند روز اخیر، مسیر تخریبی خود را از سمت شهردار تهران به سوی تولیت آستان قدس رضوی کج کرده‌اند و صدر تا ذیل اقدامات حجت‌الاسلام رضوی در مشهد مقدس را مشتی «ریای انتخاباتی» و رفتارهایی برای رأی‌آوری معرفی کرده‌اند!

آنها از این گفته‌اند که رئیسی سقف خانه‌ی ندارها در شهر مشهد را کاهگل می‌کند، به زوار و مردم غذای گرم می‌دهد و در روستاهای زلزله زده حضور می‌یابد تنها برای اینکه در انتخابات برنده شود! [۶]

صحبت‌هایی که اخبار صدر مطلب را نیز بایستی به آن افزود...

در همین حال اما این جریانات حاضر به توضیح این مطلب نیستند که چرا شخص آقای روحانی حاضر به انجام این اقدامات مثلاً ریاکارانه و انتخاباتی نیست!؟

چرا آقای روحانی حتی از حضور بموقع در روستاهای زلزله زده و عکس گرفتن با مردمی که تنها امیدشان به دولت روحانی بود نیز طفره رفت اما به جای آن تصاویر سلفی ایشان با کوهنوردان شمال شهری در تهران و یا عکس‌های وزیر خارجه ایشان در حال پیاده‌روی با جان کری است که دست به دست می‌چرخد!؟

مردم‌مداری مسبوق به سابقه نامزدهای اصولگرا و مدیریت جهادی آنها که ریشه در مبانی انقلاب اسلامی دارد و مردم نمود عینی آنرا در حوادثی مثل زلزله مشهد و یا حادثه پلاسکو نیز دیدند؛ نمی‌تواند یک عمل ریاکارانه یا انتخاباتی تلقی شود...

اما اگر ستاد مشترک اصلاحات و دولت در یک بدبینی مفرط قصد چنین کاری را دارد، بایستی در وهله اول از خود بپرسد که چرا شخص آقای روحانی و همکاران ایشان از چنین کارهایی استنکاف می‌کنند و برای تظاهر هم که شده اما حاضر به حضور در میان خرابه‌های زلزله و در کنار مردمان مستضعف نیستند...!؟

لازم به ذکر است که روزنامه شرق به تازگی در یک مصاحبه با «غلامحسین کرباسچی» از وی پرسیده است: ‌فکر می‌کنید تحرکاتی که آقای رئیسی از زمان انتصابش در تولیت آستان قدس آغاز کرده و خدماتی که به مردم و زائران ارائه می‌دهد، می‌تواند در راستای تحرکات انتخاباتی ارزیابی شود و مردم به آن چه واکنشی نشان می‌دهند؟

و کرباسچی هم در پاسخ می‌گوید:

ببینید، اینکه گفته شود هرکسی تحرکی انجام می‌دهد، انتخاباتی است؛ این را درباره دولت هم می‌توان گفت. همان‌طور که گفته و اعلام هم شده که برخی از تحرکات دولت انتخاباتی است. از این رو درباره آقای رئیسی و فعالیت‌هایی که درباره آستان قدس هم انجام داده، می‌توان چنین تلقی‌ای کرد. همان‌طور که گفتم مردم به دنبال ارائه برنامه هستند.[۷]