کد خبر: 83225

لیلاز همچنین در بخشی از صحبت‌های خود نیز می‌گوید: دستاوردهایی که ما در سه سال و نیم گذشته داشتیم انصافا هم مافوق انتظار من بوده و هم با این سرعت هرگز در تاریخ معاصر ایران سابقه نداشته است.

به گزارش کرمان خبر /«سعید لیلاز» از فعالان سیاسی و اقتصادی اصلاح‌طلبان و عضو ستادی حزب کارگزاران سازندگی، به تازگی در گفت‌وگویی تفصیلی با سایت جماران به بررسی کارنامه اقتصادی دولت آقای روحانی پرداخته است.

وی در این گفت‌وگو مدعی می‌شود که روحانی گام‌های غول‌آسایی به سمت تحقق اقتصادی مقاومتی برداشته و حتی بخش‌هایی از دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در این زمینه را نیز محقق کرده است.

لیلاز همچنین در بخشی از صحبت‌های خود نیز می‌گوید: دستاوردهایی که ما در سه سال و نیم گذشته داشتیم انصافا هم مافوق انتظار من بوده و هم با این سرعت هرگز در تاریخ معاصر ایران سابقه نداشته است.

این فعال اصلاح‌طلب در مصاحبه مطوّل خود دستاوردهای اقتصادی دولت را«خیره‌کننده» و «چشمگیر» نامیده است.

نکته جالب این گفت‌وگوی ۲ هزار و ۸۰۰ و ۱۱ کلمه‌ای لیلاز با سایت جماران نیز آنست که در آن هیچ اشاره‌ای به «برجام»، «مذاکره» و یا «توافق» نمی‌شود...[۸]

 

*درباره اظهارات عجیب لیلاز راجع به نتایج اقتصادی دولت آقای روحانی، این مردم هستند که باید قضاوت کنند و به قول رئیس جمهور روحانی، ملاک «جیب مردم» است.

چه اینکه ناملموس بودن عملکرد اقتصادی دولت و بی‌دستاوردی برجام در زندگی مردم حتی مورد اشاره شخص اول مملکت نیز قرار گرفته است و جالب‌تر آنکه اصلاح‌طلبان نیز به این بی‌دستاوردی و انتقادبرانگیز بودن عملکرد دولت اشاره دارند و حتی بنا به دلایلی! انتقادتی تندتر از اصولگرایان را نیز نسبت به آن مطرح می‌کنند.

نکته مهمتر گفته‌های لیلاز اما عدم اشاره او به «برجام روحانی» و در واقع تقلای لیلاز برای پاک کردن لکه برجام از پرونده دولت یازدهم است!

فرایندی که ستاد مشترک اصلاح‌طلبان و دولت از چند ماه قبل آنرا کلید زده است و به کرّات در صحبت‌های دولتمردان و اصلاح‌طلبان شاهد گفته‌های پرطمطراق درباره عملکرد اقتصادی دولت هستیم که البته در آنها هیچ اشاره‌ای به «برجام روحانی» نمی‌شود. [۹]

جالب آنکه مثلا سعید لیلازی طی گفته‌ها و یادداشت‌های اخیر خود، لام تا کام درباره برجام سخن نمی‌گوید که چند سال قبل و تنها در اشاره به تماس تلفنی نابجای آقای روحانی با رئیس جمهور سابق آمریکا از این گفته بود که این تماس، میزان توّرم مواد غذایی را کاهش داده است!

یا هم او بود که در جریان توافق موقت و البته بی‌دستاورد ژنو در سال ۹۲ هم اینطور گفته بود که این توافق فوری‌ترین مشکلات معیشتی ایران را حل می‌کند و یا مثلاً میزان دریافت‌های ارزی ایران را تا ۱۰۰ درصد افزایش می‌دهد.

ناصحانه بایستی اشاره کرد که به نظر می‌رسد تنها راه دولت و اصلاح‌طلبان برای خلاص شدن از شرّ بی‌دستاوردی برجام و آنهمه وعده‌های رنگارنگ درباره توافق با کشورهای غربی و کدخدای آنها، نه پوشاندن توافق و اختفای آن که «عذرخواهی» از مردم و از رهبری نظام است.