کد خبر: 83241

یادگارنژاد با بیان اینکه ذخیره کردن تصاویر شخصی روی گوشی همراه به‌هیچ عنوان درست نیست، گفت: احتمال سرقت، مفقودی و هک کردن گوشی‌های موبایل می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری مانند اخاذی‌های مالی و مسائل اخلاقی به همراه داشته باشد.

به گزارش کرمان خبر / امین یادگارنژاد رئیس پلیس دستگیریفتاکرمان اظهار داشت: خانم جوانی با در دست داشتن برگ قضایی به این پلیس اعلام کرد بعد از گم شدن گوشی موبایلش، شخصی طی تماس تلفنی به وی اعلام کرده در صورتی که اقدام به ایجاد رابطه نامشروع با وی نکند تمام عکس‌ها و فیلم‌های خانوادگی موجود در موبایل را در فضای مجازی منتشر می‌کند که رسیدگی به پرونده با موضوع هتک حیثیت در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی  در ارتباط با تهدید و اخاذی صورت گرفته تصریح کرد: پس از  بررسی فنی توسط کارشناسان این پلیس، متهم دستگیر و  اعتراف کرد که مبلغ 70 میلیون ریال به ایشان بدهکار بوده و زمانی که شاکی برای گرفتن بدهی به منزل شخصی‌اش آمده در موقعیتی مناسب تلفن همراه وی را سرقت و این نقشه را پیاده‌سازی کرده است.

رئیس پلیس فتا کرمان افزود : در بازجویی‌های به عمل آمده، ابتدا متهم عمل ارتکابی را انکار کرد که در مواجهه با مدارک و ادله‌های رایانه‌ای ضمن اقرار به بزه انتسابی، انگیزه خود را از این عمل مجرمانه پرداخت نشدن بدهی گذشته خود دانست.

وی با بیان اینکه ذخیره کردن تصاویر شخصی روی گوشی همراه به‌هیچ عنوان درست نیست، گفت: احتمال سرقت، مفقودی و هک کردن گوشی‌های موبایل می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری مانند اخاذی‌های مالی و مسائل اخلاقی به همراه داشته باشد.