کد خبر: 83272

فعال صلاح طلب/

«آقای رئیسی به خاطر یکپارچگی‌ای که در جریان راست ایجاد می‌کنند، از اهمیت برخوردارند. اما به‌گمانم شرکت ایشان در رقابت‌های انتخاباتی به نفع شخص ایشان نیست.»

به گزارش کرمان خبر/علیرضا علوی‌تبار، از فعالان اصلاح‌طلب و از تئوریسین‌های این جریان در حلقه مشهور «کیان» در بخشی از مصاحبه خود با شماره دوشنبه گذشته روزنامه شرق طی اظهاراتی درباره انتخاباتی آتی و در اشاره به حجت‌الاسلام رئیسی گفته است:

«آقای رئیسی به خاطر یکپارچگی‌ای که در جریان راست ایجاد می‌کنند، از اهمیت برخوردارند. اما به‌گمانم شرکت ایشان در رقابت‌های انتخاباتی به نفع شخص ایشان نیست.»

او می‌افزاید: در ۴ سال آینده کشور آن‌قدر با مشکلات متنوع و گوناگون مواجه خواهد بود که هیچ مسئول اجرائی نمی‌تواند بدون ناراضی‌کردن بخشی از جامعه نسبت به حل آنها اقدام کند. یعنی در چهار سال آینده امکان کسب محبوبیت کوتاه‌مدت ممکن نیست. البته می‌توان در بلندمدت نام خود را به عنوان حل‌کننده معضلات کشور جاودان کرد اما نه پول نفت بی‌حسابی  وجود دارد که بتوان از طریق آن ولخرجی و ریخت‌وپاش کرد و نه سیاست خارجی آرام و بی‌دردسری هست که بتوان از آن محبوبیت کسب کرد. به‌علاوه امکان کنترل رسانه‌ها نیز وجود ندارد و صدای انتقاد چه منصفانه و چه غیرمنصفانه بلند خواهد بود و هرکس را که مسئولیت ‌پذیرد در تنگنا قرار خواهد داد. اگر ایشان(رئیسی) برای گرم‌کردن تنور انتخابات آمده باشند برای آقای روحانی مفید است اما برای خودشان نه.»[۱]

 

*قبل از علوی‌تبار، حسین مرعشی نیز در بخشی از مصاحبه خود با یکی از شماره‌های روزنامه شرق تلاش کرده بود اینطور القا کند که شرکت در انتخابات اساساً به مصلحت اصولگرایان نیست.[۲]

این قبیل تئوری‌پردازی‌های بی‌مبنا حاکی از تکانه‌هایی است که اخبار مربوط به وحدت جبهه مردمی نیروهای انقلاب و رسمی شدن اعلام «کاندیداتوری حجت‌الاسلام رئیسی» بر ستاد مشترک اصلاح‌طلبان و دولت عارض کرده است.

این آشفتگی در نظرات سیاسی همچنین اثبات کننده تردید بزرگی است که اصلاح‌طلبان نسبت به پیروزی آقای روحانی در انتخابات آینده دارند. (و از همین روست که بارها اعلام کردند رئیس‌جمهور فعلی نامزد رسمی آنها نیست.)

در صحبت‌های علوی‌تبار همچنین خوانش این اسم رمز نیز کار ساده‌ای است که در صورتیکه رئیس‌جمهور آینده فردی در قطب مخالف رئیس‌جمهور روحانی باشد؛ ستاد مشترک اصلاحات و دولت، خواب‌های مفصّلی را برای سیاه‌نمایی تمام اقدامات دولت آینده اصولگرایان دیده‌اند.

برنامه‌هایی که در روی دیگر سکه خود، ۴ سال تمام اقدام به دستاوردسازی و سفیدنمایی از اقدامات دولت فعلی کردند اما راه به جایی نبردند...