کد خبر: 83274

عکس و تیتری که در کنار هم، خواسته یا ناخواسته القاکننده این معناست که حجت‌الاسلام رئیسی کاندیدای نظام اسلامی است و با تأیید مقام ارشد نظام به صحنه انتخابات آمده است!

روزنامه اصلاح‌طلب شرق، که عموما از تصویر و خبر بیانات مقام معظم رهبری بعنوان عکس و خبر اصلی در صفحه یک خود استفاده نمی‌کند، روز دوشنبه گذشته و همزمان با اعلام قطعی شدن کاندیداتوری حجت‌الاسلام رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری، ضمن درج عکس رهبر انقلاب بعنوان تصویر اصلی در صفحه یکم خود به بهانه بیانات ایشان در جمع تنی چند از مسئولان نظام، تیتر اول خود را نیز به حجت‌الاسلام رئیسی اختصاص داد و نوشت: «رئیسی رسما آمد»!

 

عکس و تیتری که در کنار هم، خواسته یا ناخواسته القاکننده این معناست که حجت‌الاسلام رئیسی کاندیدای نظام اسلامی است و با تأیید مقام ارشد نظام به صحنه انتخابات آمده است!

گفتنیست، روزنامه شرق در اکثر شماره‌های اخیر خود از مصاحبه‌شوندگان سیاسی‌اش در استفهامی انکاری پرسیده است که آیا حضور حجت‌الاسلام رئیسی سبب ایجاد فضای دوقطبی خواهد یا خیر؟!

جالب آنکه مثلا «علیرضا علوی‌تبار» از فعالان اصلاح‌طلب نیز در پاسخ به این سؤال شرق گفته است:

«اینکه حضور آقای رئیسی موجب قطبی‌شدن فضای انتخاباتی شود یا خیر، کاملا به رفتار و موضع‌گیری جریان اصولگرا بستگی دارد. اگر آنها در جریان ترویج و تبلیغ آقای رئیسی ایشان را به جریان قدرت مربوط کرده و نسبت دهند؛ به دوقطبی‌شدن فضای انتخابات می‌انجامد. اما اگر جریان اصولگرای غیررادیکال استقلال خود را حفظ کند، فضای انتخابات قطبی نخواهد شد.»

 

*لازم به توضیح است که تئوری «کاندیدای نظام» متأسفانه نه تنها از سوی اصلاح‌طلبان که از  سوی حلقه انحرافی نیز در انتخابات‌های گذشته و درباره چند کاندیدا ترویج شده است.

این در حالیست که اولا مقام معظم رهبری تاکنون بارها تصریح فرموده‌اند که از هیچ کاندیدایی  حمایت نخواهند کرد و رأی ایشان را نیز کسی متوجه نخواهد شد.

و ثانیاً تئوری کاندیدای نظام با تناقض عقلانی هم مواجه است.

به این معنی که منطقی نیست نظام اسلامی تمام دارایی و آبروی خود را بر روی کسی که قرار است ۴ یا ۸ سال بر مسند اجرایی امور باشد و بعد هم برود شرط‌بندی کند و او را بعنوان یگانه دهر و پسر خدا معرفی کند...

زیرا هم امکان خطا و اشتباه وجود دارد و هم ممکن است در دوره‌های بعدی کسی بیاید که از پسر خدا! بهتر و معقول‌تر عمل کند.

پر واضح آنکه بیش از هرکس، نظام اسلامی و رهبری نظام به این معنا وقوف دارند و بر همین اساس است که طی نزدیک به ۳۰ سال رهبری مدبرانه معظم‌له، هیچ کاندیدا یا رئیس‌جمهوری نتوانسته است خود را به رهبری نظام منتسب کند.

گفتنیست، برخی چهره‌های جریان سیاسی خاص طی روزهای اخیر با طرح این معنا که اگر حجت‌الاسلام رئیسی بیاید، آرای خاکستری به سمت رئیس‌جمهور روحانی متمایل خواهند شد؛ در حال القای این مفهوم هستند که آقای رئیسی کاندیدای نظام است و آرای خاکستری که –به زعم اصلاح‌طلبان- همواره بر ضد خواست نظام رأی می‌دهند؛ با حضور وی به روحانی رأی خواهند داد!

معنای خطرناکی که اگر از هم‌اکنون با آن برخوردی صورت نگیرد و کاندیداهای محترم نیز به مقابله با آن و انکارش برنخیزند؛ تبعات بسیاری خطرناکی را با خود به همراه خواهد داشت.