کد خبر: 83404

اجتماع بزرگ مدافعان حرم با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و با سخنرانی حاج رحیم صارمی همرزم شهید مهدی باکری در مصلی بهمن شهرستان کهنوج برگزار شد.

به گزارش کرمان خبر/اجتماع بزرگ مدافعان حرم با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و با سخنرانی حاج رحیم صارمی همرزم شهید مهدی باکری و اجرای زنده تئاتر دفاع مقدس در مصلی بهمن شهرستان کهنوج برگزار شد.

سردار حاج رحیم صارمی از پادگاران هشت سال دفاع مقدس و از مسئولین تفحص شهدا به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداختند.

وی از سخنرانی های حضرت امام در جمع امام جمعه های کشور و مسئولین حوزه های علمیه گفت:۵۰ سال عبادت کردی قبول باشد. یکبار هم وصیت نامه شهدا راا مطالعه کنید.

سردار به شهدایی که در آن زمان به جبهه آمده بودند اشاره کرد و افزود: این جوانان فقط برای رضای خدا به جبهه ها آمدند و هیچ چشم داشتی به دنیا و جایگاهها وو منصب های دنیایی نداشتند،آنان در وصیتنامه های خود از پدرشان میخواستند مبادا به خاطر شهادت فرزندشان افسرده شود و کمرش خم گردد.نکند مادرشان گریه کنند.شهدا از پدرو مادرشان میخواستند شجاعانه و با صلابت راه بروند تا کسی گمان نکند که آنها شکسته شده اند.خواسته شهدا این بود که هیچ گاه امامان را فراموش نکنیم.

سردار صارمی به بیان خاطره ای از مهدی باکری نقل کرد:روزی مهدی وارد خانه شد و تعدای کفش در حیاط خانه دید.از همسرش پرسید چه خبره؟گفت مهمان داریمم برو از لشگر چند تا غذا بیاور.مهدی گفت من فقط حق دارم دو تا غذا بیارم،هرچند که بعدها معلوم شد که پول اون غذاها را حساب میکرده . مهدی به همسرش میگوید یه خودکار بیار تا چیزایی که لازم داری را بنویسم بروم  بگیرم .همسرش میگوید چرا امروز حواست سر جاش نیست؟خودکار که که جیبته،باز خودکار بیارم؟

مهدی گفت آره،این خودکار واسه لشکره….

در ادامه همچنین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کهنوج در اجتماع بسیجیان شهرستان گفت: یاد شهیدان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و همه آنها که در جبهه‌های مختلف استقامت و پایداری در دفاع از انقلاب اسلامی چه در داخل کشور و چه در خارج جان خود را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده‌اند گرامی است.

سرهنگ روهنده افزود: جمله‌ای که مقام معظم رهبری درباره شهدای مدافع حرم فرمودند به درستی صدق می‌کند. این شهدا انسان هایی متفاوت هستند و در زمان حیات خودشان اولیای الهی محسوب می شوند.

وی اظهار داشت: جمع شدن صفاتی همچون بصیرت عمیق دینی و انقلابی و شجاعت فردی باعث می‌شود جوانی مدافع حرم شود و جان خود را در دفاع از حریم ولایت و انقلاب اسلامی فدا کند.

سرهنگ روهنده بیان داشت: دفاع مسلحانه از انقلاب اسلامی در خارج از مرزهای ایران توفیق بسیار بزرگ و الهی است که نصیب هر فردی نمی‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه کهنوج در ادامه گفت: امروز هم کسانی هستند که از حریم اهل بیت دفاع کنند سربازانی از جنس بسیج و امروز هم عزیزانی هستند که سینه خود را در برابر دشمنان اسلام سپر کرده اند.

وی بیان کرد:  اگر جامعه و ملتی با تکیه بر اراده و ایمان الهی ایستادگی کنند، هیچ قدرت مادی یارای مقابله با او را ندارد و این تفکرر بسیجی است.و بسیج به عنوانن مدافع نظام و انقلاب وظیفه دارد برای حفاظت و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی خط شکن و میدان دار صحنه های حساس باشد.

سرهنگ روهنده افزود: با توجه به جایگاه و اهمیت بسیج و نقش آن در جامعه مقام عظمای ولایت فرمودند بسیجی باید در وسط میدان باشد تا آرمان‌های اصیل انقلاب زنده بماند.

وی ادامه داد: به لطف خدا و مدد شهدا، همت و تلاش بسیجیان عزیز امروز شاهد هستیم که بسیج در همه عرصه ها نقش آفرین بوده و است.و در عرصه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، نظامی و دفاعی و همه عرصه‌ها و هر کجایی که نظام مقدس جمهوری اسلامی نیاز بوده بسیج در صحنه است.

وی  اظهار داشت:  اگر جامعه و ملتی با تکیه بر اراده و ایمان الهی ایستادگی کنند، هیچ قدرت مادی یارای مقابله با او را ندارد و این تفکر بسیجی است.

گفتنی است در پایان این مراسم تئاتر زنده دفاع مقدس توسط یوسف صفری از تهران اجرا، و از خانواده دو شهید مدافع حرم شهرستان کهنوج تجلیل شد.

 

photo_2017-04-19_17-58-53

photo_2017-04-19_17-59-11

photo_2017-04-19_17-59-39

photo_2017-04-19_17-58-57