کد خبر: 83427

یکی از عوامل موثر در ایجاد حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ عدم احتیاط و اجتناب بخش‌های نظارتی در پاره‌ای از رده‌های نظامی در رقابت‌های انتخاباتی بود.

به گزارش کرمان خبر/حسن رسولی، از چهره‌های نزدیک به عارف و عضو بنیاد «امید ایرانیان» به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با خبرگزاری ایلنا درباره فتنه سال ۸۸ اظهار کرده است:

«یکی از عوامل موثر در ایجاد حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ عدم احتیاط و اجتناب بخش‌های نظارتی در پاره‌ای از رده‌های نظامی در رقابت‌های انتخاباتی بود. از فقهای شورای نگهبان گرفته تا بخشی از مقامات نظامی در سال ۸۸ متاسفانه بدون توجه به جایگاه حاکمیتی خود به صورت ضمنی رفتار جانبدارانه داشتند.»

او همچنین پیش‌بینی کرده است که در این زمینه و در انتخابات آتی، شاهد تکرار اشتباهات گذشته نباشیم![۱]

 

*جریان سیاسی خاص یا همان اصلاح‌طلبان، تاکنون مقصرین زیادی را بعنوان عوامل فتنه سال ۸۸ به مردم معرفی کرده‌اند.

از صحبت‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور سابق گرفته تا حمایت یک عضو شورای نگهبان، دخالت نهادهای حاکمیتی، توزیع سیب‌زمینی و اکنون هم رده‌های نظامی!

اما نه تنها برای هیچیک از این ادعاهای خود سندی مبنی بر تأثیر لازم و کافی ارائه نکرده‌اند بلکه همواره ترجیح داده‌اند چیزی درباره اسم رمز آشوب یا همان «تقلّب» نگویند و به تأکیدات ۳۳ لیدر  محصور و منزوی اصلاحات بر حضور خیابانی و تلاش اصلاح‌طلبان برای تعیین تکلیف با اصل نظام هم اشاره‌ای نکنند.

رخدادهایی که اُسّ اساس فتنه سال ۸۸ را تشکیل داد اما گویا جریان خاص صلاح نمی‌داند که درباره آنها صحبتی به میان بیاورد.

گفتنیست، «سعید حجاریان» از تئوریسین‌های جریان اصلاحات چند سال بعد از فتنه ۸۸ طی اظهاراتی از این گفت که در سال ۸۸ تقلب نشد بلکه تدلُّس صورت گرفت.

منظور او از تدلیس نیز ادعای اصلاح‌طلبان درباره رفتارهایی مثل توزیع سیب‌زمینی توسط دولت وقت در میان مردم بود.

جالب آنکه اکنون و در آستانه انتخابات ۹۶، دولت آقای روحانی در حال افزایش یارانه‌ها، توزیع سود سهام عدالت، توزیع تن ماهی و غیره است و جریان خاص هم در این زمینه لام تا کام سخنی نمی‌گوید.

اکنون سؤال اینجاست که ستاد جریان خاص پس از ادعاهایی مثل تقلب و تدلیس، چه بهانه جدیدی را برای فتنه سال ۸۸ مورد اشاره قرار خواهند داد؟!