کد خبر: 83442

دختر شهید مدافع حرم ابراهیم عشریه در دل‌نوشته‌ای خطاب به پدرش می‌گوید: «بابا، مردم نمی‌دانند هرچه عروسک و هدیه بدهند جای بابا پر نمی‌شود».

به گزارش کرمان خبر/ شهید مدافع حرم ابراهیم عشریه متولد سال 1358  اصالتاً اهل شهرستان نکا و از پاسداران دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) بود که در بیست و پنجم فروردین ماه سال گذشته برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) داوطلبانه راهی سوریه شد و در منطقه حلب سوریه توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

شهید ابراهیم عشریه سومین شهید مدافع حرم پس از شهیدان حسین مشتاقی و سعید کمالی در شهرستان نکا به شمار می‌آید که هنوز پیکر وی به کشور بازنگشته است. از این شهید مدافع حرم 3 دختر به‌نام‌های زهرا، زینب و معصومه به یادگار مانده است.

زینب عشریه دختر شهید ابراهیم عشریه در مراسم اولین سالگرد شهادت پدرش دل‌نوشته‌ای را خطاب به او خواند. زینب در این دل‌نوشته می‌گوید:

«سلام باباجان. سلام عزیز دل من. کجایی.کجایی تا خنده‌های شیرینت را ببینم. کجایی بابا تا روی ماهت را ببینم. بابا، کجایی؟ راستی من و زهرا و معصومه دل‌تنگت شده‌ایم. بابا نمازهایم را می‌خوانم. راستی یادت هست  چادر نمازم را خودت سرم می‌کردی. با مادرم و خواهرانم نماز می‌خوانیم, نیستی و امام جماعت نداریم. بابا، هر وقت دلتنگت می‌شویم با مادر زیارت حضرت معصومه(س) می‌رویم . حضرت معصومه(س) خیلی مهربان است و دلتنگی‌های‌مان را خودش آرام می‌کند. بابا، مردم نمی‌دانند هرچه عروسک و هدیه بدهند جای بابا پر نمی‌شود. آخر دلتنگی برای بابا سخت است مثل دلتنگی‌های حضرت رقیه(س). بابا، کنار حضرت زینب(س) برای دلتنگی‌های ما خیلی دعا کن، به دعایت محتاجیم».