کد خبر: 83496

رسانه‌های غربی انتخاباتی سخت را برای روحانی پیش‌بینی می‌کنند. نیویورک‌تایمز با نگرانی نوشت روحانی ممکن است سر صندوق‌ از سوی مردم تنبیه شود.

بعه گزارش کرمان خبر/این روزنامه با بیان اینکه  از نگاه تحلیلگران، رقابت نهایی در انتخابات به روحانی و رئیسی (یک مقام سابق قضایی) ختم می‌شود، نوشت: انتخاب دوباره روحانی به هیچ وجه قطعی نیست. او ممکن است در صندوق‌های رأی تنبیه شود و رئیسی تندرو سر کار بیاید.
 

روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل نیز در گزارشی نوشت: حسن روحانی رئیس‌جمهور فعلی ایران، مبارزه سختی را با نامزدهای تندرو در پیش دارد. رقیب وی ابراهیم رئیسی است.

در همین حال خبرگزاری رویتر نوشت: روحانی رئیس‌جمهور عملگرا به مصاف تندروها می‌رود. به اعتقاد تحلیلگران، بزرگ‌ترین چالش روحانی در  این انتخابات که از سوی میانه‌روها و محافظه‌کارانی چون علی لاریجانی رئیس مجلس نیز حمایت می‌شود، ابراهیم رئیسی است.

فرانس‌پرس هم گزارش داد: مبارزات  انتخابات ریاست‌جمهوری ایران روز جمعه در حالی آغاز شد که حسن روحانی رئیس‌جمهوری کنونی با نبرد شدید و سختی با تندروها روبه‌روست. ابراهیم رئیسی، قاضی پیشین رقیبی جدی برای روحانی تلقی می‌شود. او  مدیر یک بنیاد نیرومند مذهبی در شهر مقدس مشهد است و بر توجه به فقیران و نیازمندان، تاکید دارد.

روزنامه دیلی‌میل نیز معتقد است ابراهیم رئیسی از پشتوانه مذهبی قوی برخوردار است.

روزنامه واشنگتن‌پست اما می‌نویسد: انتخابات آتی ایران احتمالا رقابتی تنگاتنگ میان سه نامزد شامل روحانی، رئیسی و قالیباف است.