کد خبر: 83506

اینکه چرا آقای مرعشی نظرات خود را کارشناسی می داند اما نظرات شهردار باسابقه تهران را خیر! یک سوال مهم است.

به گزارش کرمان خبر/سید حسین مرعشی اخیراً در کانال تلگرامی خود نوشت: آقای قالیباف با آمار و ارقام گمراه‌کننده نمی‌توان رییس جمهور شد.

او افزوده است: محمدباقر قالیباف، کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در برنامه تبلیغاتی خود در تلویزیون مدعی شد: با هر یک میلیون تن افزایش تولیدات پتروشیمی، دویست هزار شغل مستقیم و چهارصد هزار شغل غیر مستقیم ایجاد می شود.


این در حالیست که بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد که به ازای هر یک میلیون تن افزایش تولیدات پتروشیمی تنها برای پانصد نفر شغل مستقیم و برای دو هزار نفر شغل غیر مستقیم ایجاد می شود. با این تفاسیر ضریب گمراه‌کننده آقای قالیباف در مورد شغل مستقیم ٤٠٠ برابر و برای شغل غیر مستقیم ٢٠٠ برابر است.[2]

در همین حال، محسن صفایی فراهانی، از فعالان اصلاح طلب نیز به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه اعتماد در اشاره به یکی دیگر از وعده های قالیباف گفته است: یک نفر گفته ظرف ٤ سال تولید ناخالص ملی را دو و نیم برابر می‌کنم. اگر بخواهد تولید ناخالص ملی ایران در طول چهار سال آینده را دو برابر کند باید از همین امسال رشد اقتصادی سالانه کشور به بالای ٢٠ درصد برسد!! این ادعاها واقعا بدون فکر و محتوا است و فقط می‌تواند عده محدودی را تحت تاثیر قرار دهد![3]

*اینکه چرا آقای مرعشی نظرات خود را کارشناسی می داند اما نظرات شهردار باسابقه تهران را خیر! یک سوال مهم است.

از طرفی من‌باب کنایه بایستی اشاره کرد که آقای مرعشی می تواند ابهامات خود در زمینه امکان ایجاد چند صد هزار شغل بواسطه پتروشیمی را از کارشناسان ستاد رئیس جمهور روحانی بپرسد که 4 سال قبل معتقد بودند تنها با صنعت گردشگری در ایران می‌توان «4 میلیون شغل» ایجاد کرد.

و بماند که امروز هم  می گویند، نمی توانیم و دیگران هم نخواهند توانست!

ضریبی هم که آقای مرعشی درباره قالیباف به آن اشاره کرده است، یقینا در ذیل ضریب گمراه کنندگی 40 میلیونی جریان خاص برای دروغ بزرگ تقلّب در سال 88 تعریف خواهد شد... البته اگر محمدباقر قالیباف نتواند وعده خود را عملی کند و از تکرار کارنامه مدیریت خود در شهرداری تهران عاجز باشد.

درباره صحبت های صفایی فراهانی نیز قابل ذکر است که محمدباقر قالیباف، وعده افزایش تولید ناخالص ملی را در حالی داده است که طی 11 سال اخیر توانست درآمد شهرداری تهران را به 10 برابر افزایش دهد.

گفتنیست، مرعشی و صفایی فراهانی هر دو در فتنه سال 88 سابقه دستگیری دارند.