کد خبر: 83615

صحبت های کیانوش راد اشاره به بخشی از مناظره انتخاباتی است که طی آن رئیس جمهور روحانی در تقلا برای پاسخ به انتقادات از این گفت که آیا این دولت(یازدهم) هیچ کار خوبی نداشته است؟!

به گزارش کرمان خبر/محمد کیانوش‌راد، از فعالان اصلاح طلب به تازگی در بخشی از گفتگوی خود با خبرگزاری ایسنا، اظهار کرده است:  

«باید از برخی کاندیداها پرسید اگر پس از ۳۸ سال جمهوری اسلامی ایران نتوانسته است ساده ترین مشکلات را آنگونه که شما تبلیغ می‌کنید حل کند، چه دفاعی از جمهوری اسلامی ایران می‌توان داشت؟ این شیوه از سیاه‌نمایی کل مسائل در کشور و عدم ذکر منصفانه وجوه مثبت که تاکنون دولت های گوناگون از جمله دولت روحانی داشته اند عملی غیر منصفانه و در راستای عوام فریبی است و حتی می توان آن را نوعی تشویش اذهان عمومی دانست.»

او می افزاید: ما اصلاح‌طلبان خود از دولت احمدی‌نژاد انتقاد کرده و می‌کنیم اما هیچ گاه اقدامات مثبت انجام شده در طول ۳۸ سال اخیر را منکر نبوده ایم. انتقاد اصلاح‌طلبان به سیاست‌های دولت احمدی‌نژاد بوده است نه بزرگ‌نمایی غیرواقعی برخی مشکلات  کشور.[۴]

 

*صحبت های کیانوش راد اشاره به بخشی از مناظره انتخاباتی است که طی آن رئیس جمهور روحانی در تقلا برای پاسخ به انتقادات از این گفت که آیا این دولت(یازدهم) هیچ کار خوبی نداشته است؟!

در پاسخ به آقایان روحانی و کیانوش راد بایستی اشاره کرد که خودکرده را تدبیر نیست...

البته که تمام دولت ها در نظام جمهوری اسلامی ایران صاحب خدماتی بوده و هستند اما دولت فعلی و حامیان اصلاح طلبش در معبد سیاه نمایی به فنا رسیدند و آن اندازه از اوضاع کشور بد گفتند تا این انتظار عمومی ایجاد شد که حکما کلید بهشت است که در دست آقای روحانی خودنمایی می کند...

تقصیر کسی نیست اگر کاندیدای پوششی حاضر در مناظرات یعنی آقای جهانگیری چندی قبل شرایط کشور را به «شرایط تهِ درّه» تشبیه کرد.[۵]

آیا تقصیر رقبای رئیس جمهور روحانی است که شخص ایشان از این گفته است که «خزانه خالیست» و یا یک چهره اصلاح طلب از افلیج بودن کشور به دلیل تحریم های آمریکا سخن می گوید؟!

اکنون آقایان روحانی و کیانوش راد چگونه انتظار دارند که در این حجم عمیق از سیاه نمایی، کسی به فکر خدمات دولت باشد و مثلا از ایجاد اشتغال توسط شرکت های دانش بنیان حرف بزند؟

به سخن دیگر اینکه امروز، یوم الحساب دولت است و انتظار عدم انتقاد از رقبا هنگامیکه رئیس  جمهور و یارانش پیشقراولان سیاه نمایی و کوبش خدمات دولت قبل بوده اند (و هنوز هم از آن دست بردار نیستند) انتظاری کودکانه و غیر عقلانی است.

کسی که مرتکب تشویش اذهان عمومی شد، هم او بود که می گفت به آمریکا خوشبین هستم...

لازم به یادآوریست که جریان سیاسی خاص در آستانه انتخابات دولت دوازدهم به دو رفتار ناراست روی آورده است که با رفتارهای حین ماه عسل ۴ ساله این جریان با دولتی ها صد در صد در تضاد است.

رفتار ناراست اول، تغییر فاز یکباره به انتقاد از سیاه نمایی و مسئول جلوه دادن اصولگرایان در این قضیه است.

و رفتار دوم نیز محترم شدن یکباره مردم و هوشمند قلمداد شدن آنها در نزد اصلاح طلبان و دولتی ها در آستانه انتخابات است.

این در حالیست که همین مردم در ۴ سال گذشته و از جانب ستاد مشترک اصلاحات و دولت با الفاظی و عباراتی مثل بی قانون، لبوفروش های بی دانش، عوام، کسانی که باید بروند سرِ زمین متموّلین بیل بزنند و آدم هایی که برای توزیع جارو هم صف می بندند! توصیف شده بودند.