کد خبر: 83647

فراخوان نخستین کنگره ملی شعر دفاع مقدس

نخستین کنگره ملی شعر ویژه سرود، ترانه و تصنیف دفاع مقدس برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند تا بیست و پنجم اردیبهشت‌ماه آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

به گزارش کرمان خبر/نخستین کنگره ملی شعر ویژه سرود، ترانه و تصنیف دفاع مقدس از سوی سازمان هنری و امور سینمایی دفعاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار می‌شود.

این کنگره با هدف کمک به ایجاد فضای ذهنی و زبانی نو در متن سرودها، ترانه‌ها و تصنیف‌ها و توسع موضوعی گفتمان دفاع مقدس در این حوزه، تأمین بخشی از متن سرود، ترانه و تصنیف مورد نیاز جهت تولید آثار موسیقایی دفاع مقدس، شناسایی استعدادها و ارزیابی توان ادبی کشور در حوزه سرود، ترانه و تصنیف دفاع مقدس، انتشار مجموعه‌ای مکتوب از سرودها، ترانه‌ها و تصنیف‌های ارسالی به کنگره و تولید آثار موسیقایی از سرودها، ترانه‌ها و تصنیف‌های منتخب کنگره برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند در مجموعه موضوعات مرتبط با آن با ترسیم افق تازه در نگاه به مضامین و برقراری پیوند بین مسائل روز کشور و جهان اسلام، دفاع مقدس و فرهنگ مبارزه و شهادت و ایثار در این کنگره شرکت کنند.

در فراخوان این کنگره آمده است: دبیرخانه از آثار تمامی شاعران و ترانه‌سرایان کشور بدون هیچ محدودیتی استقبال می‌کند. آثار ارسالی لازم است در یکی از قالب‌های سرود، ترانه و تصنیف سروده شده و قابلیت تلفیق با موسیقی داشته باشد.

مهلت ارسال برای دبیرخانه تا بیست و پنجم اردیبهشت‌ماه در نظر گرفته شده  و به برگزیدگان جوایز نفیسی اهدا می‌شود. اختتامیه کنگره نیز همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی t.hamaseh@honaredefa.ir و یا به نشانی تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، نبش کوچه یکم، پلاک 4(صندوق پستی 1615-15875) ارسال کنند یا با شماره 09123275759 تماس بگیرند