کد خبر: 83751

آقای جلایی‌پور بعنوان یک جامعه‌شناس هنوز این گزاره را مد نظر قرار نداده است که در مکتب اسلام و امام(ره) میزان حضور و عده به هیچ وجه اهمیتی ندارد بلکه نفس برگزاری و حضور است که شکل دهنده سیر عمومی انقلاب و حکومت اسلامی است

به گزارش کرمان خبر/حمیدرضا جلایی‌پور، از فعالان جریان سیاسی خاص و از جامعه‌شناسان اصلاح‌طلب به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه قانون برای توضیح چیزی با عنوان «پوپولیسم منفی» گفته است:

«(در پوپولیسم منفی) این امکان وجود دارد که شما به نام مردم حرف بزنید؛ به‌خصوص مردم غیر قابل شمارش. یعنی آنجایی که مردم قابل شمارش هستند، نمی‌شود به طور کلی گفت مردم -اما- در آنجا که مردم غیر قابل شمارش هستند، می‌شود این‌گونه حرف زد!
 

مشاهده کنید که در وسط تهران، یک مصلی بزرگ درست شده است. جای پارک نیز دارد. چرا در روزهای جمعه، نمازجمعه در آنجا برگزار نمی‌شود. مسجد در آنجاست، همه پارک می‌کنند، مترو دارد ولی چرا این کار انجام نمی‌شود. چون اگر به آنجا بروند، کاملا معلوم می‌شود که تعداد نمازخوان‌ها چند نفر است. ولی در محوطه چندتکه دانشگاه تهران، می‌شود گفت که ده‌ها هزار نفر به نماز جمعه آمده‌اند. این موضوع بسیار جالبی است. پس مردم در آنجا متجلی می‌شوند، بدون اینکه بشود آن‌ها را به‌طور دقیق شمرد که چه تعدادی هستند.»[۵]

 

*آقای جلایی‌پور بعنوان یک جامعه‌شناس هنوز این گزاره را مد نظر قرار نداده است که در مکتب اسلام و امام(ره) میزان حضور و عده به هیچ وجه اهمیتی ندارد بلکه نفس برگزاری و حضور است که شکل دهنده سیر عمومی انقلاب و حکومت اسلامی است.

به سخن دیگر اینکه نماز جمعه تهران، خلوت برگزار شود یا شلوغ اما مجمع هفتگی بزرگی است که دشمنان اسلام و انقلاب طی ۳۸ سال گذشته سیلی‌های سختی از آن خورده‌اند.

و همین مجمع حزب‌اللهی به قول آقای جلایی‌پور خلوت بود که طی دو دهه اخیر یکی اصلی‌ترین اهداف جریان سیاسی خاص برای تخریب بوده است.

از طرفی آقای جلایی‌پور حکما فراموش کرده است که همین نماز جمعه از نظر ایشان خلوت، بود که اصلاح‌طلبان سال‌ها درباره عدم حضور مرحوم هاشمی در آن مرثیه‌سرایی می‌کردند.

و ایضا اینکه همین نماز جمعه بود که ستاد مشترک دولت و اصلاح‌طلبان نتوانست روشنگری‌های «دکتر رحیم‌پور ازغدی» درباره اقتصاد و دولت از تریبون آنرا تحمل کند و کار را به حذف این سخنرانی کشاند.

به این ۴ گزاره البته بایستی کنایه‌های همیشگی ستاد جریان سیاسی خاص و چهره‌های منورالفکر این جریان به ارزش‌های دینی و مجامع انقلابی کشور را نیز افزود.

چه اینکه همان‌ها بودند که در یوم‌ا... ۹ دی از این گفتند که مردم حاضر با تشویق «ساندیس» به عرصه آمده‌اند و امروز هم همانطور که مشاهده می‌شود تلویحاً از این می‌گویند که جمعیت حاضر در نماز جمعه تهران، جمعیت تأثیرگذاری نیست...

گفتنیست، صحبت‌های جلایی‌پور، حرف کسی است که تا به حال به نماز جمعه دانشگاه تهران مشرّف نشده و مشکل کمبود جا به دلیل ازدحام نمازگزاران و حتی نشستن برخی مقامات کشور بر روی زیراندازهای شخصی در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران را ندیده است.