کد خبر: 83832

دو تن از متهمان پرونده نفتی که پیش‌تر حکم اعدام‌شان از سوی دیوان عالی کشور نقض شده بود، تیرماه امسال در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به‌ ریاست قاضی مقیسه محاکمه می‌شوند.

به گزارش کرمان خبر/دو تن از متهمان پرونده نفتی که پیش‌تر حکم اعدام‌شان از سوی دیوان عالی کشور نقض شده بود، تیرماه امسال در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به‌ ریاست قاضی مقیسه محاکمه می‌شوند.

میرسجاد سعیدمهر، وکیل مدافع حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده نفتی با اعلام این خبر به تسنیم گفت که شعبه 28 دادگاه انقلاب به‌عنوان شعبه هم‌عرض برای رسیدگی مجدد به پرونده موکل وی و مهدی شمس متهم ردیف دوم پرونده تعیین شده است.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: شعبه هم‌عرض، تیرماه را برای برگزاری دادگاه «فلاح هروی» و «شمس» تعیین کرده است.

سعیدمهر با اشاره به مطالعه رأی دیوان عالی کشور درخصوص موکلش، درباره اینکه آیا فلاح هروی و شمس با «علیرضا زیباحالت منفرد» متهم جدید پرونده نفتی که چندی پیش در خارج از کشور بازداشت شده و به کشور انتقال یافت، مواجهه حضوری داشته‌اند یا خیر، گفت: از این موضوع اطلاع نداریم و دلیل آن هم قرار داشتن پرونده زیباحالت در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

وی با بیان اینکه قطعاً دستگیری «زیباحالت منفرد» در پرونده موکلش تأثیر دارد، افزود: همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ایم، بسیاری از کارها توسط «زیباحالت» انجام شده اما به حساب موکل ما نوشتند.