کد خبر: 83985

کنایه تند عبدی به سبک زندگی اسلامی در خبرگزاری دولت

متأسفانه جریان سیاسی خاص سال‌هاست که با علاقه به اشرافیگری، دوری از مردم و مستضعفان، توهین به قشرهای فرودست و معارضه با مبانی اصیل، به قیام علیه سبک زندگی اسلامی_ایرانی دست زده است.

به گزارش کرمان خبر/عباس عبدی، از فعالان اصلاح‌طلبان به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با خبرگزاری دولتی ایرنا، ۳ مقوله اشتغال، مبارزه با فساد و بهبود تولید را خواسته تمامی قشرهای مردم از دولت جدید دانسته و در ادامه پیرامون مطالبات طبقه شهرنشین اظهار کرده است:

 

«همان سه مطالبه مشترک ذکر شده به اضافه سبک زندگی. سبک زندگی برای طبقه شهرنشین بسیار مهم است. فشاری که برای تحمیل یک سبک زندگی خاص به جامعه وارد می شود، مورد پسند این طبقه واقع نیست.»

 

*از آنجا که عبدی نامی از سبک زندگی اسلامی در اظهارات خود نبرده، نمی‌توان از روی یقین گفت که منظور وی از سبک زندگی خاص چیست اما علی‌الظاهر و با توجه به تأکیدات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی؛ به نظر می‌رسد، نمی‌توان دریافت دیگری غیر از انتقاد عبدی از سبک زندگی اسلامی_ایرانی داشت.

متأسفانه جریان سیاسی خاص سال‌هاست که با علاقه به اشرافیگری، دوری از مردم و مستضعفان، توهین به قشرهای فرودست و معارضه با مبانی اصیل، به قیام علیه سبک زندگی اسلامی_ایرانی دست زده است.

کما اینکه مردم می‌بینند جراید همین جریان سیاسی بر روی صفحات اول خود عکس سگ‌بازی یک خانواده را منتشر می‌کنند، برخی چهره‌های این جریان از بازی گلف مدیران و یا سفر دریایی در روز عاشورا سخن می‌گویند و بصورت کلی نیز چهره‌های همین جریان هستند که مخالف آشکار مقولاتی مثل گشت‌های ارشاد ناجا و یا «افزایش فرزندآوری» هستند.

لذا اکنون به هیچ وجه نبایستی عجیب باشد که چرا عباس عبدی با یک پیروزی پر تخلف در انتخابات، بلافاصله دست به کار کنایه زدن به سبک زندگی اسلامی_ایرانی و تأکیدات نظام اسلامی بر آن می‌شود.

(جالب آنکه شخص عباس عبدی در سال گذشته طی اظهاراتی گفته بود: «اغلب بازداشتی‌های پس از خرداد ۱۳۸۸ بالاشهری بودند و اصلاح‌طلبان به تدریج زندگی‌شان عوض شده است.»[۳])

ذکر این نکته ضروریست که نظام اسلامی هرگز و بر خلاف اظهارات دروغگویان قصد ندارد با «وَن و پاسبان» نسبت به ترویج سبک زندگی اسلامی_ایران اقدام کند و مردم در انتخاب سبک زندگی خود آزادند اما آن ضرورت شرعی و این آزادی هرگز رافع وظایف نظام اسلامی و تکلیف فعالان ملی و مذهبی در ترویج سبک زندگی اسلامی_ایرانی در جهت پیشرفت سریعتر، امنیت بیشتر و اعتلای ایران اسلامی نیست.