کد خبر: 84113

منهای اظهارات اصغرزاده درباره حجت‌الاسلام رئیسی و کنایه‌های او به قالیباف که بخشی از پروژه ناتمام اصلاح‌طلبان علیه محمدباقر قالیباف ارزیابی می‌شود و در پساانتخابات نیز ادامه دارد اما بایستی اشاره کرد که او بعنوان یکی از اصلاح‌طلبان عصیانگر، به نکات درستی درباره آینده اصلاح‌طلبان اشاره کرده است.

به گزارش کرمان خبر/ابراهیم اصغرزاده، از فعالان اصلاح‌طلب و عضو اصلاح‌طلب شورای شهر دوره اول تهران(که به دلیل اختلافات اصلاح‌طلبان منحل شد) در مصاحبه با شماره یکشنبه گذشته روزنامه آفتاب یزد گفته است:

«اگر مردم احساس کنند که وعده‌های روحانی وعده‌های سرخرمن بوده، خب در چنین شرایطی آقای روحانی چه تفاوتی پیدا می‌کند با مثلا آقای رییسی. رویگردانی مردم از رییسی و قالیباف به‌خاطر این نبود که شعارهای آنها را شعارهای بدی می‌دانستند. مردم می‌گفتند این شعارها خوب است، اما ما به آنها اعتماد و باور نداریم. چرا شعار 4 درصد قالیباف نگرفت، چون مردم باورشان نشد که قالیباف 96 درصد را نمایندگی می‌کند. می‌گفتند او اتفاقا نماینده همان 4 درصد است و از بیشترین امتیازات و انحصارات سیاسی و فرهنگی و حتی اقتصادی بهره برده است و حالا دارد ادای حمایت از 96 درصدی‌ها را درمی‌آورد، بنابراین روی دیگر سکه بی‌اعتمادی به اصولگرایان، اعتماد به صداقت و راستگویی روحانی بود.»

او می‌افزاید:  حالا در طول چهار سال دوم اگر دولت آقای روحانی دولت ناکارآمد، ندانم کار و فشلی باشد، یا مثلا اگر همین فراکسیون امید در مجلس ضعیف عمل کند یا شورای فعلی شهر تهران که به‌خاطر اعتماد مردم تهران لیستی وارد شورا شدند فاقد برنامه باشند و در برابر فساد و رانت‌جویی نوکیسه‌ها سکوت پیشه کنند خب چه بر سر سرمایه ارزشمند اجتماعی اصلاح‌طلبان خواهد آمد؟

اصغرزاده ادامه می‌دهد:

مردم خواهند گفت که کاندیداهای اصلاح‌طلب در سال 1400 هم از جنس همین‌ها هستند. به‌همین دلیل از حالا باید خود را بازنده رقابت 1400 تلقی کنیم آن هم نه به جناح اصولگرا بلکه به یک پوپولیزم مبتذل. پوپولیسمی سرشار از عناصر رادیکال و غیرقابل کنترل.

بنابراین از حالا پیش‌بینی می‌کنیم اصلاح‌طلبان در 1400 در شرایطی می‌توانند موفق باشند و ثبات اجتماعی را حفظ کنند و اعتمادبنفس خود را بالا ببرند که دستاوردهای چهار سال دوم دولت روحانی برای مردم نتیجه ملموس به همراه داشته باشد. 

*منهای اظهارات اصغرزاده درباره حجت‌الاسلام رئیسی و کنایه‌های او به قالیباف که بخشی از پروژه ناتمام اصلاح‌طلبان علیه محمدباقر قالیباف ارزیابی می‌شود و در پساانتخابات نیز ادامه دارد اما بایستی اشاره کرد که او بعنوان یکی از اصلاح‌طلبان عصیانگر، به نکات درستی درباره آینده اصلاح‌طلبان اشاره کرده است.

آینده‌ای که اگر همانطور که اصغرزاده اشاره کرده مبتنی بر دستاوردهای ملموس دولت دوم رئیس ‌جمهور روحانی و تحقق تمام شعارهای انتخاباتی او نباشد، از هم‌اکنون می‌توان آنرا برای اصلاح‌طلبان بر باد رفته دانست زیرا دولت آقای روحانی یعنی اصلاح‌طلبان و لاغیر.

البته همانطور که در اپیزود قبلی توضیح داده شد، اصلاح‌طلبان برای فرار از منصه احتمالی بد بودن کارنامه‌ها راهکار هجوم به رقیب را طراحی کرده‌اند.

کما اینکه از هم‌اکنون برای تبیین برنامه‌های خود در شورای شهر مشغول هجوم بی‌امان به کارنامه قالیباف هستند و یا هنوز هم از کاستی‌های دولت دهم سخن می‌گویند.

و لذا با توجه به احتمالی بالای کم‌عملی اصلاح‌طلبان در شورای شهر، دولت و مجلس دهم؛ بعید است که آنها این روند «هجوم به رقیب» را تا انتخابات 98 و 1400 نیز کنار بگذارند!