کد خبر: 84170

قبل از کرباسچی هم عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات طی اظهاراتی عنوان کرده بود که قالیباف در انتخابات ۹۶ در اخلاق نمره نیاورد و بیشترین خسارت را از بین ۶ نامزد دید!

به گزارش کرمان خبر/غلامحسین کرباسچی، دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی به تازگی در گفت‌وگوی خود با شماره پنجشنبه گذشته روزنامه شرق که بخش اعظم آن به نقد «محمدباقر قالیباف» گذشته است، در پاسخ به این سؤال که «به‌نظر شما آقای قالیباف در بحث تأمین درآمد زیاده‌خواهی کرده است؟» اظهار می‌کند: من نمی‌خواهم زیاد روی شخص تکیه کنم.

او اما در پاسخ به اصرار شرق مبنی بر اینکه «منظورم شهرداری است، به ‌نظر شما شهرداری برای تأمین منابع زیاده‌خواهی کرده است؟» تأکید می‌کند: ببینید؛ مدیریت شهرداری در این زمینه اگر بخواهیم خیلی مؤدبانه صحبت کنیم، باید بگوییم کم‌کاری کرده است. یعنی می‌شد به درآمدهای دیگر فکر کرد، می‌شد درآمدهای دیگری را تحصیل کرد و درعین‌حال می‌شد صرفه‌جویی بیشتری هم در شهرداری کرد.

*قبل از کرباسچی هم عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات طی اظهاراتی عنوان کرده بود که قالیباف در انتخابات ۹۶ در اخلاق نمره نیاورد و بیشترین خسارت را از بین ۶ نامزد دید!

علت اینکه چرا اصلی‌ترین سمت حمله و هجمه اصلاح‌طلبان در پیش و پس از انتخابات متوجه قالیباف بوده، بر همگان روشن نیست...

این در حالی است که قالیباف برای تقویت فرایند وحدت اصولگرایان حتی از حضور در انتخابات نیز استنکاف ورزید اما از سوی اصلاح‌طلبان عنوان می‌شود که وی بازنده اصلی انتخابات بوده است.

و اما علت اصلی تخریب‌های پساانتخاباتی قالیباف توسط اصلاح‌طلبان به این برمی‌گردد که وی توانسته کارنامه موفقی را در شهرداری تهران ارائه کند.

کارنامه موفقی که اصلاح‌طلبان به روشنی می‌دانند برای تکرار آن راهی سخت و ای بسا غیر ممکن را در پیش رو دارند و از همین رو با فرمول «حمله به رقیب» سعی در لکه‌دار کردن کارنامه  مدیریتی قالیباف در شهرداری تهران دارند تا به این وسیله تمامی اقدامات شهردار بعدی که یقینا اصلاح‌طلب خواهد بود، توجیه‌پذیر جلوه کند.

عدم واکنش سیاسی و رسانه‌ای مناسب شخص آقای قالیباف به این مسئله و سکوت جریانات ارزشی نسبت به کارنامه ۱۲ ساله اصولگرایان در شهرداری و شورای شهر پایتخت، بخش مهمتر این مسئله است که جریانات رقیب برای پیشبرد پروژه‌های خود بر روی آن حساب باز کرده‌اند.

گفتنیست، غلامحسین کرباسچی در روزهای پساانتخابات، به دلیل طرح نقش وی در برخی شائبه‌های مالی برای چینش فهرست اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران، مورد انتقادات فراوانی قرار گرفته است.