کد خبر: 84171

قنبری همچنین می‌نویسد: استفاده از مدیران اصلاح‌طلب که دل در گرو اندیشه اعتدالی آقای روحانی دارند، می‌تواند به تثبیت بیشتر اندیشه اصلاحی و اعتدالی آقای روحانی در دولت آینده وی کمک کند.

به گزارش کرمان خبر/داریوش قنبری، از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی و از فعالین اصلاح‌طلب به تازگی طی مقاله‌ای در روزنامه آرمان امروز که با عنوان «کابینه اصلاح‌طلبانه» منتشر شد، نوشته است: بعد از پیروزی قاطع رئیس‌جمهور در انتخابات برخی این‌گونه القا می‌کنند که فصل حساب است و حسن روحانی باید سهم اصلاح‌طلبان را از کابینه خود نقدا بپردازد. حال اینکه حمایت از آقای روحانی بدون پیش‌شرط بوده است و اصلاح‌طلبان تنها در جهت حمایت از منافع ملی از آقای روحانی مجددا حمایت کردند.

او اما در ادامه با بیان اینکه البته به‌طور کلی استفاده از نیروهای اصلاح‌طلب درکابینه دوم آقای روحانی به نفع اوست، تصریح می‌کند: اصولگرایان هیچ‌گونه سهمی از کابینه آقای روحانی ندارند.

قنبری همچنین می‌نویسد: استفاده از مدیران اصلاح‌طلب که دل در گرو اندیشه اعتدالی آقای روحانی دارند، می‌تواند به تثبیت بیشتر اندیشه اصلاحی و اعتدالی آقای روحانی در دولت آینده وی کمک کند. اصلاح‌طلبان هیچ‌گونه سهم‌خواهی از کابینه آقای روحانی ندارند، اما توقع دارندحال که آبروی جریان اصلاحات و اندیشه اصلاح‌طلبی را پای آقای روحانی گذاشته‌اند، رئیس‌جمهور نیز مسیر اصلاحات واقعی را برایی جامعه مهیا کند!

 

*این شروط و پیش‌شرط‌های تعیین شده در کلام آقای قنبری، مصداق اتمّ و دقیق سهم‌خواهی هستند و متأسفانه گویی چهره‌های اصلاح‌طلب در حال بازی با افکار عمومی هستند...

همزمان با قنبری، علی صوفی، از اعضای شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نیز یادداشتی در روزنامه آرمان امروز منتشر کرده و خواستار تغییر در وزارتخانه‌های اقتصادی دولت شده است.[۴]

«عبدا... ناصری» دیگر عضو شورای اصلاح‌طلبان هم چند روز قبل در بخشی از گفت‌وگوی خود با سایت جماران ضمن حمله به وزیر کشور روحانی تأکید کرد که باید بیش از ۵۰ درصد از کابینه روحانی تغییر کند.

او همچنین خواستار تغییر در وزارتخانه های اقتصادی، آموزش عالی و فرهنگی و اجتماعی نیز شده بود.[۵]

با این اوصاف، قضاوت درباره این ادعا که اصلاح‌طلبان اهل سهم‌خواهی نیستند و شرطی هم برای روحانی نمی‌گذارند را به مخاطبان واگذار می‌کنیم.

گفتنیست، ستاد جریان سیاسی خاص در انتخابات اخیر کراراً اعلام کرد که رئیس‌جمهور روحانی نامزد اصلی و رسمی آنها نیست و برای او ستاد انتخاباتی هم تشکیل نمی‌دهند.

این رفتار از این تحلیل منبعث می‌شد که ستاد اصلاح‌طلبان احتمال بازنده شدن آقای روحانی را بالا می‌دانست و از همین رو رفتارهایی را در پیش گرفت که نه تنها مسئولیت‌های بعدی را از گردن آنها بردارد بلکه در صورت برد رئیس‌جمهور روحانی در انتخابات نیز امکان بازی «أنا شریک» را برای اصلاح‌طلبان فراهم آورد.