کد خبر: 84186

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: به زودی طرح ویژه خرید کتاب با تخفیف از کتاب فروشی ها جهت اعضای باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان آغاز می شود.

به گزارش کرمان خبر/وحید محمدی، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کرمان گفت: یکی از حمایت های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان، ارائه تخفیف ویژه از طریق کتاب فروشی ها برای خرید کتاب است. 

وی ادامه داد: به زودی  طرح ویژه خرید کتاب با تخفیف از کتاب فروشی ها جهت اعضای باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در شهرستان های کرمان، بم  و  رفسنجان آغاز می شود . 

محمدی افزود: اعضای باشگاه های کتاب خوانی به ازای خرید تا سقف مبلغ ٥٠ هزار تومان ٥٠ درصد تخفیف تعلق می گیرد، همچنین فهرستی از کتاب های برگزیده پنج سال اخیر تدوین می شود که تخفیف فقط به آن کتاب تعلق می گیرد.

معاون ارشاد کرمان تصریح کرد: تخفیف ویژه اعضای باشگاه های کتاب خوانی تنها  در کتاب فروشی هایی که فهرست آن ها در هر شهر اعلام خواهد شد،انجام می شود . 

وی ادامه  داد: فهرست کتاب های برگزیده در سایت خانه کتاب ایران بارگذاری و از طریق ستادهای اجرایی شهرستان ها در اختیار باشگاه ها و کتاب فروشی های مشارکت کننده در جام قرار خواهد گرفت. 

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد  استان کرمان تصریح کرد: ستادهای اجرایی از کتاب فروشان خواهند خواست در صورت امکان فضا و میز جداگانه ای را برای کتاب های فهرست در نظر بگیرند و پوستر جام را در جای مناسب نصب کنند . 

محمدی ادامه داد: کتاب فروشان بر اساس فهرستی که در سایت خانه کتابی بارگذاری شده فروش کتاب ها را با تخفیف ارائه خواهند کرد. 

وی تصریح کرد: اسامی اعضای باشگاه ها از طریق ستادهای اجرایی شهرستان ها با هماهنگی دبیرخانه مرکزی جام به طور رسمی در اختیار کتاب فروشی های هر شهر و خانه کتاب قرار می گیرد. 

محمدی گفت: با توجه به نقش مهم کتابفروشی ها در" جام باشگاه های کتابخوانی" و تاثیر آن در فعالیت های ترویج کتابخوانی و تامین کتاب های مورد نیاز اعضا جام باشگاه های کتابخوانی و نظر به برگزاری چند دوره آموزشی در شهر های کرمان – رفسنجان و بم هماهنگی لازم با مسوولان کتابفروشی های فعال شهرهای مذکور که عضو طرح های خانه کتاب نیز باشند از سوی ادارات شهرستانی در حال انجام است.