دکترمحمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی  عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: مردم با حضور باشکوه خود در انتخابات ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت ماه اقتدار،همدلی وهمبستگی ایران اسلامی را جهانیان نشان دادند. 

وی با بیان این مطلب که تیم اجرایی دولت در حال تشکیل کابینه جدید است، اظهار کرد: اولویت های اقتصادی مهمترین و اصلی ترین برنامه های دولت جدید روحانی باید باشد . 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اشکالاتی که در چهارساله گذشته در حوزه اقتصادی بود، دولت دوازدهم باید در برنامه های جدید این نقاط ضعف را برطرف کند که رییس جمهور به این موضوع توجه کرده و جزی برنامه های آینده خود قرار داده است . 

وی چند صدایی را دلیل عدم اجرایی شدن برنامه ها دانست و بیان کرد: متاسفانه در گذشته دیدگاه های وزرا و مسئولین اقتصادی کشور با یکدیگر متفاوت بود و چند صدایی در این خصوص وجود داشت، اگر صدای واحد از تیم اقتصادی دولت به گوش نرسد، اقتصاد دچار چالش خواهد شد . 

پورابراهیمی با تاکید برآنکه جوانگرایی در تیم اقتصادی دولت جدید باید مدنظر قرار گیرد، تصریح کرد: کابینه اقتصادی دولت از جمله رییس بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر تعاون و رفاه اجتماعی و وزیر اقتصاد باید از نیروهای جوان متخصص باشند . 

وی پایه توسعه و اجرایی شدن برنامه ها را تعامل خوب بین دولت و مجلس دانست و عنوان کرد: اصلاح قانون مناطق آزاد و مناطق ویژه؛ حوزه بانکی؛ مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛ اصلاح قانون گمرک و اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده از محورهای اصلی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی است . 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از تاخیر یک ساله برنامه ششم توسعه سخن به میان آورد و عنوان کرد: موضع دولت در تعطیلی برنامه توسعه بود و اعتقادی بر استمرار برنامه نداشت . 

وی افزود: اولویت برنامه های دولت دوازدهم این باید باشد که بند به بند برنامه های ششم توسعه را اجرایی کند، ضمن آنکه اولویت اصلی آنها اجرای برنامه های اقتصادی است . 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به استعفای استاندار کرمان پرداخت و بیان کرد: اختلاف نظراتی با استاندار وجود داشت اما در مجموع روند توسعه استان روند مثبت بوده است . 

وی عنوان کرد: بسیاری به دنبال این بودند که فضای استان را سیاسی کنند که این امر باعث عدم توسعه استان می شود و با توجه به اینکه علیرضا رزم حسینی مردی اعتدالی است، بهترین گزینه استان خواهد بود . 

پورابراهیمی اعلام کرد: مجمع نمایندگان استان کرمان با انتصاب استاندار سیاسی در استان مخالف است، قابل توجه است که مردم کرمان از مسایل سیاسی خسته شده اند . 

وی با تاکید برآنکه استاندار آینده استان کرمان نباید سیاسی باشد، اضافه کرد: برخی متصور هستند که هنوز دهه 60 است و مسایل غیر کارشناسی مطرح می کنند و رویکرد باندی خود در کرمان بیان می کنند و ما خواهان استمرار وضعیت فعلی(علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان باقی بماند) هستیم . 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از برگشت ناپذیری مسیر توسعه استان کرمان سخن به میان آورد و عنوان کرد: هر مسئولی که در جهت توسعه و رفع مشکلات مردم استان گام برمی دارد، با هر گرایش و سلیقه شخصی، از او حمایت خواهد شد .  

وی عملکرد استاندار کرمان را در چهار سال گذشته را مطلوب دانست و بیان کرد: به دلیل ویژگی ها استاندار کرمان و همدلی که بین مسئولین استان ایجاد کرده است، در استان کرمان اقدامات توسعه ای خوبی انجام شده است و معدل عملکرد استاندار قابل قبول است و باید استاندار سیاست های خود را  استمرار دهد . 

پورابراهیمی به مشکلات حاشیه نشینی اشاره و افزود: حاشیه نشینی یکی از معضلات کلانشهرها است که قاعدتا برای کاهش مشکلات خانواده، جوانان آنها ترک تحصیل می کنند . 

وی ادامه داد: لایحه برداشت 1.5 میلیارد از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاهای با جمعیت کمتر از 10 هزار نفر به مجلس ارایه خواهد شد تا روستاها به مرکز اقتصادی تبدیل شوند . 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به مشکلات کاسپین پرداخت و اظهار کرد: با توجه به اینکه بانک مرکزی اقدام به ادغام موسسات کوچک را با یکدیگر کرد که 8 موسسه مالی و اعتبار کوچک با یکدیگر با نام کاسپین ادغام شده اند . 

  وی نظارت بانک مرکزی را ضعیف دانست و افزود: قابل ذکر است که مشکل اصلی ما موسسه مالی اعتباری فرشتگان است و بقیه صورت های مالی آنها همخوانی دارد، اما اقدامات بانک مرکزی کافی نیست و پس از عید فطر مشکلات کاسپین مورد بررسی قرار خواهد گرفت .