کد خبر: 84234

سهیمی،ضدانقلاب فراری طی مطلبی دروبسایت«گویا نیوز»ضمن افشای منابع مالی برخی شبکه‌های اینترنتی وتلویزیونی خارج‌نشینان جبهه مدعی اصلاحات،برای رفع سوء تفاهم‌ها،خواستار معرفی حامیان خارجی این‌ رسانه‌هاشد.

به گزارش کرمان خبر/محمد سهیمی، یکی از ضد انقلابیون فراری طی مطلبی در وبسایت «گویا نیوز»، ضمن افشای منابع مالی برخی شبکه‌های اینترنتی و تلویزیونی خارج‌نشینان جبهه مدعی اصلاحات، برای رفع سوء تفاهم‌ها، خواستار معرفی حامیان خارجی این‌گونه رسانه‌ها شد.

سهیمی برای مثال ضمن اشاره به بودجه ۴۰۰ میلیون دلاری دولت بوش علیه ایران، از قول تلویزیون «ای‌بی‌سی» آمریکا در ماه آوریل ۲۰۰۷ گفت که یک گروه اپوزیسیون در تبعید ایران واسطه کمک‌های مالی آمریکا به گروهک تروریستی ریگی بوده است!


وی با یادآوری اینکه اگر گروهی و یا سازمانی برای فعالیت‌های خود از وزارت خارجه آمریکا کمک مالی‌ دریافت کند، آن گروه و یا سازمان و اعضای آن حق انتقاد از سیاست خارجی‌ آمریکا را در رسانه‌ها ندارد، به برخی از مدعیان اصلاح‌طلبی فراری که از این‌گونه کمک‌ها بهره‌مند شده‌اند، می‌پردازد:


فاطمه حقیقت‌جو؛ نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم به همراه تعداد دیگری از دوستان و همکارانش، در سال ۲۰۱۰ بنیادی تاسیس نمود که در مورد منابع مالی‌ این بنیاد در وبسایت آن گفته شده که «بنیاد به دنبال دریافت کمک‌های مالی‌ از اشخاص، سازمان‌های دولتی و غیردولتی [آمریکا]، و همچنین موسسات بین‌المللی است»


موسسه «توانا»‌؛ یک موسسه الکترونیکی و اینترنتی که در اردیبهشت ۱۳۸۹ توسط اکبر عطری (از دانشجویان فراری مدعی اصلاح‌طلبی) و مریم معمار صادقی(از وابستگان رئیس دفتر ارتشبد فردوست و از اقوام سعید امامی)‌ تاسیس شد. «توانا» بر طبق آنچه که در وبسایت خود اعلام کرده است یک «موسسه آموزشی» است که با موسسه  آمریکایی‌ «فریدام هاوس» که بودجه آن را دولت آمریکا تأمین می‌کند، همکاری دارد.

بر طبق گزارش روزنامه «فایننشال تایمز» در سال ۲۰۰۶، «فریدام هاوس» از دولت جورج بوش پسر، بودجه‌ای برای فعالیت‌های مخفی‌ در ایران دریافت کرده بود. «توانا» در وبسایت خود منابع مالی‌ خود را وزارت خارجه آمریکا، وزارت خارجه هلند و «موقوفه ملی‌ برای دموکراسی» اعلام کرده که یکی‌ دیگر از سازمان‌هایی‌ است که با بودجه دولت آمریکا اداره شده و در بسیاری از تحرکات کودتایی بر ضد دولت‌های مستقل در آمریکای لاتین و مناطق دیگر جهان شرکت داشته است، «توانا» میزان کمک‌های مالی‌ خود را ذکر نمی‌کند ولی‌ تا جایی‌ که «سهیمی» بر طبق اسناد مالیاتی موجود اطلاع دارد، میزان کمک دریافتی آن در سال ۲۰۱۳ متجاوز از ۱/۳ میلیون دلار بوده است!!


این ضدانقلاب فراری در انتها می‌افزاید:


بودجه صدای آمریکا و رادیو فردا توسط دولت آمریکا تأمین می‌شود و کافی‌ است به مدیریت صدای آمریکا نگاه بیندازیم تا ببینیم که عملکرد ایشان از زمان انتخاب دونالد ترامپ چه بوده است؟ مهمانان ایرانی‌ برنامه محدود شده‌اند به طرفداران تحریم اقتصادی، تحریم انتخابات و تحسین‌کنندگان ترامپ و همچنین مهمانان آمریکایی آن کسانی مانند الیوت آبرامز، جان بولتون، و مایکل لدین هستند که حتی در میا‌‌ن اکثریت سیاستمداران آمریکا نیز منفور به شمار می‌آیند. مثلا مایکل لدین آنقدر نفرت‌برانگیز است که حتی از موسسه افراطی «آمریکن اینترپرایز» نیز اخراج شد و حالا در «بنیاد دفاع از دموکراسی» فعالیت می‌کند؛ یک لابی اسرائیل که بودجه آنرا «شلدون ادلسون» (همان کسی که پیشنهاد حمله هسته‌ای به ایران را نمود) تأمین می‌کند. بی‌بی‌سی‌ نیز «بنگاه سخن‌پراکنی بریتانیا» است و به عنوان مثال دائماً با تجزیه‌طلبان ایرانی‌ مصاحبه می‌کند.

(در میان این تجزیه‌طلبان برخی چپ‌های دیروز و اصلاح‌طلبان فراری نیز به چشم می‌خورند)

منبع: کیهان