کد خبر: 84312

نیروی خودسر یک واژه انحرافی است

اینکه رجایی چطور و با کدام سند مدعی سازماندهی شدن چند فرد شعار دهنده علیه آقای روحانی بوده محل سؤال است.

به گزارش کرمان خبر/غلامعلی رجایی، از فعالان اصلاح‌طلب که به تازگی با عنوان «مشاور رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام» در رسانه حضور می‌یابد! در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی ایرنا و در اشاره به شعار دادن چند نفر علیه رئیس‌جمهور روحانی در مراسم راهپیمایی روز قدس اظهار کرده است: هر چند حمله به رییس جمهور اقدام تازه ای نیست و این کار درباره اقای هاشمی و رییس دولت اصلاحات نیز به وقوع پیوسته است. ولی چون هنوز حکم رییس جمهور تنفیذ نشده این قضیه حساس تر است چرا که دهن کجی آشکار به رای مردم تلقی می شود.

او همچنین می‌افزاید: «این افراد قطعا سازماندهی شده بوده‌اند و نیروی خودسر یک واژه انحرافی استنیروی خودسر چطور از محل ورود رییس جمهور به راهپیمایی مطلع شده و چطور به خود جرات داده به رییس جمهور منتخب توهین کند؟»[۲]

 

*اینکه رجایی چطور و با کدام سند مدعی سازماندهی شدن چند فرد شعار دهنده علیه آقای روحانی بوده محل سؤال است.

خاصه آنکه وی فرض قطعی خودجوش بودن این شعارها را مد نظر قرار نداده و از طرفی خودش هم در صحبت‌هایش اشاره می‌کند که این قبیل رفتارهای تندروانه مسبوق به سابقه است.

از طرفی برخی تحلیلگران معتقدند که اتفاقا حرکت چند نفر خودسر برای شعار دادن علیه آقای روحانی، اقدامی طراحی شده از سوی یک اتفاق فکر خاص بوده است تا اسباب مظلوم‌نمایی دولت فراهم بیاید و مقولاتی مثل «بی‌دستاوردی برجام و احتمال شکست رسمی آن» منسی شود.

گفتنیست، معاریف اصولگرا و چهره‌های ارزشی کشور، قویاً این حادثه را محکوم کرده و از آن برائت جسته‌اند.