کد خبر: 84376

دادستان کرمان با بیان اینکه در کارگروه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری به گونه ای حرکت کردیم که محیط امنی برای تولیدکننده داخلی فراهم و از رانت ها جلوگیری کنیم.

به گزارش کرمان خبر /دادخداسالاری دادستان عمومی وانقلاب کرمان در برنامه گفتگوی ویژه خبری ارزش  ریالی این کالاهای قاچاق را میلیاردها ریال اعلام کرد و اظهار داشت: عمده این کالاها قاچاق و ممنوعه لوازم خانگی و گوشی تلفن همراه بوده است.

سالاری با اشاره به تلاش دستگاه قضایی در راستای تحقق شعار سال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» گفت: در این زمینه دو کارگروه ویژه مبارزه با قاچاق سازمان یافته و مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در دستگاه قضایی استان فعال است.

وی افزود: قاچاق کالا از طریق نپرداختن عوارض و حقوق مربوط اقتصاد کشور و از سوی دیگر با تعطیلی کارگاه های تولیدی به اقتصاد کشور ضربه می زند.

دادستان کرمان با بیان اینکه در کارگروه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری به گونه ای حرکت کردیم که محیط امنی برای تولیدکننده داخلی فراهم و از رانت ها جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه در راستای پیشگیری و مقابله با جرائم ۱۰ کارگروه در دادسرای کرمان تشکیل شده که بعضا برای نخستین بار در استان ایجاد شده است، افزود: شش مورد از این کارگروه ها پیشگیری و چهار مورد مقابله ای است که یکی از این کارگروه ها به منظور پیشگیری از حوادث ناشی از کار و دیگری برای پیشگیری از حوادث اجتماعی است.

سالاری با اشاره به عناوین دیگر کارگروه های پیشگیرانه تصریح کرد: در کارگروه مبارزه با فساد اداری و اقتصادی به طور ویژه برای مقابله با مفاسد ورود کرده ایم.

وی بیان کرد: در زمینه مقابله با جرائم، خوشبختانه با اشراف اطلاعاتی و تلاش نیروهای نظامی و انتظامی مواردی از جرائم سازمان یافته امنیتی در استان کرمان نداریم و به جرات می توان گفت بستر امنی برای اهالی استان کرمان فراهم شده و هیچ دغدغه امنیتی در استان کرمان وجود ندارد.