کد خبر: 84382

تحلیلگران معتقدند اصلاح‌طلبان قصد دارند از جریان شعار دادن چند نفر علیه رئیس‌جمهور روحانی و در یک فرایند این‌همانی، مجدداً معادله «سفارت عربستان» بسازند و با یک بهانه واهی، حجم عظیمی از کم‌کاری‌ها، مغالطات و شکست‌ها را توجیه کنند.

به گزارش کرمان خبر/عبدا... ناصری، عضو شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان اخیراً طی مطلبی در شماره جدید نشریه صدا (ارگان حزب کارگزاران) با اشاره به شعار دادن چند نفر علیه رئیس‌جمهور روحانی در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس نوشته است:

«نکته حائز اهمیت اینجاست که همان برخورد متین و سکوت معناداری که رئیس‌جمهوری در برابر این واقعه داشت و با این سکوت، پیام خود را هم به بخش‌های حمایت‌کننده این گروه خودسر و هم به بخش‌هایی از حاکمیت داد، شاید مناسب‌ترین تصمیم بود.»

 

*تحلیلگران معتقدند اصلاح‌طلبان قصد دارند از جریان شعار دادن چند نفر علیه رئیس‌جمهور روحانی و در یک فرایند این‌همانی، مجدداً معادله «سفارت عربستان» بسازند و با یک بهانه واهی، حجم عظیمی از کم‌کاری‌ها، مغالطات و شکست‌ها را توجیه کنند.

کما اینکه در ماجرای حمله چند نفر به سفارت عربستان نیز تا همین روزها حتی شکست و بی‌دستاوردی برجام را به گردن این حادثه می‌اندازند و البته به مردم توضیح نمی‌دهند که چرا آمریکا با اینکه سفارتش در کشور لیبی مورد هجوم قرار گرفت و سفیر و چند تن از کارکنان آمریکایی هم کشته شدند اما آمریکا از کشور لیبی بیرون نرفت و حتی بر حجم مراوادات نفتی خود با لیبی نیز افزود... (به این معنی که بهانه بی‌دستاوردی برجام به دلیل حادثه عربستان یک بهانه واهی بیش نیست و اگر توافق خوبی امضا می‌شد، حال و روز برجام اینگونه نبود.)

اظهارات آقای ناصری هم بیش از هرچیز، نوستالژی اکاذیبی مثل تقلب سال 88، هزاران بورسیه غیر قانونی و اعطای املاک نجومی در شهرداری تهران به نظر می‌رسد.

زیرا نه تنها سازماندهی بودن این حرکت در روز قدس، توسط نهادهای رسمی کشور و حتی نهادهای دولتی اثبات نشده است بلکه رهبر معظم انقلاب، بزرگان کشور و رجال اصولگرا، جملگی این حرکات را از قبل از این حتی مورد تقبیح و نکوهش قرار داده‌اند.

به سخن دیگر اینکه اصرار آقای ناصری مبنی بر اینکه این حرکات سازماندهی شده بوده و یا حاکمیت در پشت آنها قرار داد، یک اصرار بلاوجه و بی‌دلیل به نظر می‌رسد که به شدت قابل تأمل است.

این در حالیست که باید گفت حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران اثبات کرده است اگر اعتراضی به رئیس‌جمهور وقت داشته باشد بسیار مقتدرتر از دستور دادن به چند عنصر، آنهم در حاشیه یک راهپیمایی عمل می‌کند و حرف خود را بسیار سلیس و قابل فهم بیان می‌کند.

شاهد مثال آنکه حاکمیت نظام نشان داده است تنها با علنی کردن یک توصیه چند خطی ساده، تمام طرح و نقشه‌های یک حلقه انحرافی را از بین می‌برد و یا از بیان اینکه در امضای برجام، از چند خط قرمز کشور توسط مذاکره‌کنندگان عبور شده است نیز اِبایی ندارد.

ذکر این نکته نیز گفتنیست که اظهار داغداری اصلاح‌طلبان و برخی حامیان دولت برای این حاشیه نیز تصنعی به نظر می‌رسد زیرا در حوادث مشابه برای سایر رجال کشور و حتی در مواردی که توهین‌هایی از سوی چهره‌های اصلاح‌طلب علیه رئیس‌جمهور روحانی شنیده شد، صدایی از این جماعت برنخاست...

قبل از این، حسین مرعشی طی اظهاراتی، حاشیه رخ داده در روز قدس را کار اصولگرایان و رقبای انتخاباتی رئیس‌جمهور روحانی دانسته بود.