کد خبر: 84455

معاون سازمان اوقاف تاکید کرد

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه مُبلغان باید در ساختار تبلیغی به سمت شیوه تبلیغ نوین حرکت کنند، گفت: اگر به دنبال ابلاغ حقیقت اصلی و تبلیغ معارف اهل‌بیت (ع) هستیم، مهمترین ساختار آن اعزام مُبلغ است.

به گزارش کرمان خبر/حجت‌الاسلام احمد شرفخانی درباره ساختار تبلیغاتی در سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: مُبلغان باید در ساختار تبلیغی به سمت شیوه تبلیغ نوین حرکت کنند؛ قطعاً باید در این عرصه از ظرفیت خود مُبلغان استفاده کنیم و در پی حجیم کردن ساختار ستادی نباشیم چرا که در صورت گرفتار شدن در این چالش، برای پیش‌برد هرچه سریعتر اهداف دچار مشکل خواهیم شد.

وی با تأکید بر اینکه دشمن به دنبال تأمین نیاز بشریت با حقیقتهای غیرواقعی است، گفت: همان‌طور که شاهد آشفته‌بازار مکاتب دینی و فرقه‌ها در جهان هستیم، از طرف دیگر مردم نیز دنبال حقیقت هستند، از همین رو اگر به دنبال ابلاغ حقیقت اصلی و تبلیغ معارف اهل‌بیت (ع) هستیم، مهمترین ساختار آن اعزام مُبلغ است چرا که جایگاه تبلیغی ما در جهان مبارزه با جنگ نرم و مبارزه با معنویتهای کاذب است تا بتوانیم در این عرصه پیام خداوند متعال را با روشهای نوین به‌کل جهان عرضه کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه جایگاه تبلیغ دارای جایگاه نبوت و رسالت اهل‌بیت (ع) است، تصریح کرد: کسانی که در این راه قدم می‌گذارند، ادامه‌دهنده راه انبیاء هستند، از این‌ رو برای تأثیرگذاری بیشتر در عرصه تبلیغ باید «تحول تبلیغی» داشته باشیم در غیر این صورت عقب خواهیم ماند.

عدم اکتفا به روشهای سنتی در تبلیغات

حجت‌الاسلام شرفخانی افزود: امروز نباید در عرصه تبلیغ تنها به روشهای سنتی و منبر اکتفاء کنیم چرا که در این صورت اثر تبلیغی کم خواهد بود، بنابراین باید از تمامی ظرفیتهای موجود استفاده کنیم تا مباحث اسلامی را حاکم بر جامعه کنیم.

وی تاکید کرد: اگر در عرصه تبلیغ حوزه‌های علمیه وارد نشوند، قطعاً عده‌ای دیگر که دنبال مکاتب انحرافی هستند، این عرصه را در دست خواهند گرفت و اندیشه سکولار یا امثال آن را القاء خواهند کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به تبلیغات سوء دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز در موقعیتی قرار گرفته‌ایم که اگر بصیرت کاملی به عرصه جهانی داشته باشیم، می‌فهمیم که دشمنان توسط رسانه و روشهای تبلیغی جدیدی که آماده کرده‌اند با شدت و ناتوی جمعی و جهانی به دنبال نشانه گرفتن تفکر بشریت هستند تا تسلط در عرصه مدیریت داشته باشند.

«اسلام ناب» مانع اصلی استکبار جهانی

حجت‌الاسلام شرفخانی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی تنها مانع اصلی در مقابل خود را اسلام ناب و قرآن می‌بیند، از همین رو با بعضی از کشورها که دایه‌دار اسلام هستند، کاری ندارند چرا که این کشورها در جهت اهداف آنها گام بر می‌دارند.

وی با بیان اینکه شعار اصلی اسلام ناب مبارزه با ظلم است، تصریح کرد: امروز صهیونیسم تنها اسلام ناب را در مقابل خود می‌بیند و امروز جهان غرب و قسمت عظیم بلوک شرق که ناتوی فرهنگی را آغاز کرده‌اند حتی در کشورهای خود از بی‌دینی و عدم هویت دینی خسته شده‌اند و به دنبال هویت جدید هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف اهانت به کلام‌الله مجید را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: بعد از اهانت به کلام‌الله مجید شاهد بیشترین خرید از این کتاب الهی بودیم چرا که مردم دنبال یک آرامش الهی هستند و در این کارزار می‌بینیم که بشریت کاسه گدایی هویت دینی را در دست گرفته‌اند، دشمن در این زمینه با تشکیل فرقه‌های انحرافی در جهت تهیه خوراک جوامع بشری است.