کد خبر: 84933

مراسم رونمایی از لوازم تحریر سه پویانمایی پر مخاطب رسانه ملی با حضور جمعی از هنرمندان در ترنجستان بهشت برگزار شد.

به گزارش کرمان خبر/آیین رونمایی از نوشت افزار های پویانمایی های اتل متل یه جنگل، پیم و پم و بچه های ساختمان گلها با حضور جمعی از هنرمندان در ترنجستان بهشت برگزار شد.

 

نماینده سازمان هنری رسانه ای اوج در این مراسم گفت: از چند ماه پیش طراحی ما از تمرکز خاص بر رسانه فاصله گرفت و به سمت اثر گذاری جدی تر بر کودک و نوجوان از طریق کل محصولاتی که با انها در ارتباط است حرکت کردیم.رسانه اگر چه بسیار مهم و تاثیر گذار است اما بخشی از نیاز های کودک و نوجوان را تامین می کند و با مشورت هایی که انجام دادیم تصمیم گرفتیم در کنار محصولات هنری ، زنجیره محصولات مورد نیاز کودکان از جمله لوازم التحریر را هم کامل کنیم و لوازم تحریری را با استفاده از کاراکتر ها ی محبوب انها طراحی کردیم.

 

ذوالعلم افزود:محصول ایرانی باید موادش با سرمایه ایرانی تولید شود و با توجه به احتیاج مخاطب ایرانی طراحی شود و در این سه نشانی که تاکنون انیمیشن هایش در تلویزیون به نمایش در امده این موارد رعایت شده است.

 

محمد بحرانی صدا پیشه شخصیت های کارتونی نیز در این مراسم گفت:به همه کسانی که این لوازم را تولید می کنند و می خرند می گویم ساخت کاراکتر زحمت زیادی را برای هنرمندش دارد و از مردم می خواهم لوازم التحریر ایرانی بخرند زیرا کیفیتش خیلی خوب است.

 

ازاده مویدی صدا پیشه و کارگردان پویانمایی پیم و پم گفت:هنگام طراحی شخصیت های پیم و پم تلاش خود را کردم که ضمن سرگرم کردن بچه ها مفاهیم آموزشی را به صورت غیر مستقیم به انها منتقل کنم.

 

حسینی مدیر عامل مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی نیز در این مراسم گفت : الان اصلی ترین کار فرهنگی انتقال محتوا از طریق کاراکتر سازی است.خوشبختانه در چند سال اخیر قدم های خوبی در این زمینه برداشته ایم اما همچنان نیاز به کار و تلاش داریم.

 

در این مراسم سازندگان پویانمایی هایی که شخصیت هایشان در نوشت افزار ها استفاده شده است به معرفی این شخصیت ها و مراحل طراحی و ساخت انها پرداختند.