به گزارش کرمان خبر/سیدمحمد میرلوحی، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورای شهر پنجم تهران به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه آرمان امروز گفته است:

«اکنون به موسم جوانگرایی و استفاده از بانوان رسیده‌ایم و رسانه‌ها نیز در قبال نشر و اطلاع‌رسانی در این‌باره وظیفه سنگینی را برعهده دارند. به‌عنوان یکی از اعضای شورای شهر وظیفه شهردار در پیاده‌سازی این فرمول را پایش خواهم کرد که البته آقای نجفی نیز در این‌باره به اعضای شورای شهر قول دادند. اگر قرار شود پیاده‌سازی این امر(بکارگیری زنان و جوانان در شهرداری) به آینده موکول شود، دیگر زنان و جوانان به اصلاح‌طلبان اعتماد نخواهند کرد و در آینده نزدیک با یک بحران تمام‌عیار مدیریتی مواجه خواهیم شد. شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به این قول(قرار دادن بانوان در فهارس انتخاباتی خود) وفا کرد و این موضوع کارایی شورای شهر و مجلس را بهبود بخشید.»[5]

 

*به نظر می‌رسد منظور مسلّم میرلوحی از اعتماد زنان و جوانان به اصلاح‌طلبان، اشاره مستقیمی به دو انتخابات پیش رو در سال‌های 98 و 1400 دارد.

از سوی دیگر دانستن این نکته ضروریست که اصلاح‌طلبان در انتصاب شهردار تهران، یکی از سیاه‌ترین دوران‌های حیات خویش را در مقابل چشم مردم به تصویر کشیدند و با اینکه مبسوط‌الید بودند اما نه حاضر به انتخاب یک شهردار زن شدند و نه قانع شدند که بایستی شهردار تهران از نظر سنی و جسمی، جوان و سلامت باشد.

منصه‌ای که چپ‌های شورای شهر ترجیح می‌دهند با بی‌تفاوتی از کنار آن بگذرند و به جایش صرفاً رئیس‌جمهور روحانی و شهردار تهران را مسئول انتصاب بانوان و جوانان جلوه دهند!

اظهارات میرلوحی همچنین در حالی است که شهردار جدید و البته اصلاح‌طلب تهران طی روزهای اخیر چند مدیر بازنشسته را راهی کرسی‌های شهرداری تهران کرده که این مسئله اعتراض حتی جوانترهای اصلاح‌طلب را نیز به دنبال داشته است. و مشخص نیست آقای میرلوحی چرا این مسئله را مورد پایش قرار نداده است؟!

پیش از این، حسن رسولی، دیگر عضو شورای شهر تهران نیز طی اظهاراتی تأکید کرده بود: در تصمیمات اساسی که مربوط به حیثیت و اعتبار جامعه اصلاح‌طلبی ایران است، تصمیمات بر اساس توافق جمعی متحد و منسجم اتخاذ خواهد شد.[6]

تمام این اظهارات در حالی است که بر اساس رصد ما در وبلاگ مشرق، اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر جدید تهران تاکنون حتی یک خط برنامه پیرامون پیشرفت سریعتر شهر تهران و یا آسایش مردم ارائه نکرده‌اند و به جای آن کراراً بر موضوعاتی مثل «نقد قالیباف»، «آرمان اصلاح‌طلبی» و مطالبات سیاسی خود اشاره داشته‌اند.