کد خبر: 85016

بنا بر اخبار و مستندات رسیده به دفتر روزنامه، چند سالی است که مفاسد و موارد اخلاقی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و حقوقی قابل توجهی در مرکز قلب تهران رخنه کرده و ریشه دوانیده است.

به گزارش کرمان خبر/مرکز قلب تهران این روزها بسیار بر سر زبان‌ها افتاده است، چراکه محکومان امنیتی و محصوران فتنه‌ای به این بیمارستان آمد و شد زیادی دارند، اما گویا این مراجعات بی‌جهت نیست.
بنا بر اخبار و مستندات رسیده به دفتر روزنامه، چند سالی است که مفاسد و موارد اخلاقی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و حقوقی قابل توجهی در مرکز قلب تهران رخنه کرده و ریشه دوانیده است. باند حاکم بر این بیمارستان به اصطلاح دولتی، ظاهراً طی هماهنگی با نهادهای خاص حزبی- سیاسی، موضوع پزشکی را با مسائل امنیتی - سیاسی که غالباً علیه نظام هم بوده گره زده است.
 
تنها به عنوان یکی از اقدامات بحث‌برانگیز این بیمارستان، آیین‌نامه نانوشته‌ای بین این نهاد دولتی با منافقان، معاندان نظام و کسانی که به عنوان زندانی امنیتی محکوم و در حال گذراندن دوره محکومیت خودشان هستند، وجود دارد که طبق آن این محکومان و منافقان به جای زندان در این بیمارستان دوره محکومیت خود را می‌گذرانند.
 
به طور نمونه «عیسی. س» یکی از محکومان امنیتی حدود یکسال از دوره محکومیتش را در این بیمارستان بستری بوده است‌! این محکوم امنیتی بنا بر گواهی‌هایی که تحت مدیریت معاونت درمان مرکز قلب و رئیس این مرکز به صورت صوری صادر و به زندان با عنوان «مشکلات حاد قلبی» ابلاغ می‌شده است، توانسته از اردیبهشت 95 تا اردیبهشت 96 در این بیمارستان بستری باشد. این اتفاق در حالی است که به ندرت پیش می‌آید (بلکه اصلاً پیش نمی‌آید) که شخصی تحت هر شرایطی در بیمارستان دولتی یک‌سال بستری بماند؛ چراکه یا او را درمان یا جواب می‌کنند !
 
محصوران فتنه هم گذرشان زیاد به این بیمارستان می‌افتد. هر بار هم که یکی از اینها در این بیمارستان بستری می‌شود، میتینگ‌های سیاسی - امنیتی در این بیمارستان به بهانه ملاقات شکل می‌گیرد. گویی دست‌های پشت پرده از مدیریت این مرکز و غیر از آن در پی ساختن یک پاتوق ثابت و امن برای ضدنظام در قلب تهران است.
ماجرا به همین‌جا ختم نمی‌شود. باز هم به عنوان نمونه همین آقای عیسی. س برای یکسال بستری بودن (بخوانید خوشگذرانی کردن) در این بیمارستان بیش از 100 میلیون تومان به این نهاد دولتی بدهکار است و هم خودش هم سایر نهادهای مسئول از پرداخت این بدهی استنکاف می‌ورزند.
 
هر از چندگاهی خبر اینکه یکی از بیماران به دلیل نداشتن چند ده هزار تومان پول در بیمارستان پذیرش نشده یا اینکه به دلیل تصفیه نکردن چند ده هزار تومان اجازه ترخیص به وی نمی‌دهند، رسانه‌ای می‌شود، اما عیسی. س پس از یک سال بخور و بخواب در این بیمارستان (به جای گذراندن دوران محکومیت در زندان) و با بیش از 100 میلیون تومان بدهی به بیت‌المال ترخیص شده است.
 
گواهی‌های پزشکی صوری این نهاد دولتی برای محکومان امنیتی و ضدنظام تنها بخشی از ماجراهای هزار توی مرکز قلب تهران است که به نمونه‌ای از آن اشاره شد. مفاسد اخلاقی شهره در این مرکز، اقدامات غیرقانونی این مرکز و مسائل پزشکی – مالی دیگری هم وجود دارد که در مطالب مستقلی به آنها خواهیم پرداخت، اما آنچه اقدام عاجل مدعی‌العموم را می‌طلبد، ورود به قضیه گواهی‌های صوری برای ضدنظام‌هایی است که در حال تبدیل کردن مرکز قلب تهران به«هتل‌اوین» و  پاتوقی بی‌بدیل برای احزاب خاص است.
برخی از اسامی و پرونده‌های مبسوط در همین رابطه در اختیار روزنامه جوان قرار گرفته که به نوبت و به تفصیل به آنها خواهیم پرداخت.