کد خبر: 85439

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: مسؤولان خودمحوری و سلایق شخصی را به جای عقل و شرع در تصمیم‌گیری‌ها دخالت ندهند که از نگاه مقام معظم رهبری آفت بسیار بزرگی است.

به گزارش کرمان خبر/ سردار غلامعلی ابوحمزهدر مراسم تودیع و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمؤمنین (ع) شهر کرمان با بیان اینکه فرمایش‌های امام خمینی (ره) را باید چراغ راه قرار داد، اظهار داشت: نکات و سخنان ایشان باید به عنوان یک تابلو، راهنما و چراغ‌ راه حرکت تمام اقشار به‌ ویژه پاسداران و بسیجیان باشد، زیرا بر گرفته از آیات و احادیث هستند.

وی مقام معظم رهبری را امام حسین (ع) زمان و چراغ‌ راه دانست و بیان داشت: برای رسیدن به سربلندی باید از ایشان اطاعت کنیم، هر کسی در هر مسؤولیتی که دارد، باید با ولایت باشد تا به موفقیت و پیروزی برسد، اگر ولایت نداشته باشد به جایی نمی‌رسد، ما این تجربه را در طی تاریخ اسلام و انقلاب دریافته‌ایم.

ابوحمزه به آفت مسؤولان از نگاه مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره از هشت آفت نام برده‌ و مسؤولان را متذکر شده‌ که نخستین و بزرگترین آن، خودشیفتگی و غرور است برای جلوگیری از این دو خصلت ناپسند باید راه تواضع را پیش گرفت و برای زندگی و کار در خط اعتدال حرکت و حد وسط را انتخاب کرد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خودمحوری و وارد کردن سلایق شخصی در تصمیم‌ها را دومین آفت مسؤولان دانست و ابراز داشت: خودمحوری و سلایق شخصی را به جای عقل و شرع در تصمیم‌گیری‌ها دخالت ندهید که از نگاه مقام معظم رهبری آفت بسیار بزرگی است و باید این مقوله همواره مد نظر قرار گیرد.

وی در ادامه از اشرافی‌گری نام برد و اذعان داشت: اشرافی‌گری البته به این معنا نیست که افراد از عالم استفاده نکنند، باید از دنیا بدون اسراف استفاده کرد، می‌توان، گفت که دنیا همان نفس انسان است و آنچه که در آن مشاهده می‌کنیم، طبیعت است، پس باید از دنیا استفاده کرد، اما به آن وابسته و دلبسته نشد.

ابوحمزه توقف را چهارمین آفت مسؤولان برشمرد و عنوان کرد: حرکت و تلاش برای رشد و تعالی افراد و خانواده آن‌ها لازم و ضروری‌ است و خداوند عقل و انبیا را برای انسان قرار داده است تا هر جا دچار رخوت شدند از آن بهره بگیرند، تلاش برای کسب محبوبیت از دیگر آفات است که باید از آن بپرهیزیم، ما در انتخاباتی که در ایران برگزار می‌شود، شاهد این موضوع هستیم که افراد غیر شرعی و عقلی تلاش می‌شود تا محبوبیت کسب کنند.

این مسؤول از لذت‌جویی و تأثیر آن در جامعه گفت و ادامه داد: لذت‌جویی چیزی است که شرع مقدس بر آن مهر حرام زده و نباید به سمت آن رفت که اگر این اتفاق رخ دهد، منجر به سقوط انسان می‌شود، مسؤولان باید مراقب بوده و از لذت‌های حلال استفاده کنند، همچنین با توجه به جمع کردن زخارف دنیوی در میان مسؤولان باید گفت، انسان به حد نیاز از آن استفاده کند و همواره به یاد خدا بوده و مرگ را فراموش نکند.

وی آخرین آفت را غفلت از یاد خدا خواند و افزود: تبعیت از هوای نفس و فراموش کردن یاد خدا دو نکته‌ای هستند که از طرف ائمه همواره نهی شده‌ و باید به آن توجه کنیم، راه خروج این آفت‌ها را ائمه (ع) به ما آموخته‌اند، انسان برای رهایی از این ممنوعیت‌های هشت‌گانه می‌طلبد به دو نکته توجه کند که یاد خدا و مرگ هستند.

ابوحمزه خاطرنشان کرد: یامان باشد که دنیا را ترک می‌کنیم و این مقدر تمام انسان‌ها است، کاری کنیم که موجب عزت بشود، همان اقدامی که شهید حججی انجام داد، او با یاد خدا و مرگ رشد کرد و به فرموده مقام معظم رهبری «معجزه انقلاب شد»، باید مسؤولان به سپاه کمک کنند تا بتوانیم، بسیج را سامان داده و گام‌های اساسی برای جوانان برداریم.

به گزارش فارس، مراسم تودیع و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمؤمنین (ع) شهر کرمان با حضور فرمانده سپاه ثارالله استان در محل مجتمع پذیرایی سرو برگزار شد.  

در این مراسم طی حکمی از طرف سردار ابوحمزه، محمدعلی نظری جانشین علی یحیایی در فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج حضرت امیرالمؤمنین (ع) شد.