کد خبر: 85503

آیا وزیر به راحتی دختر نماینده مجلس، مردم عادی را هم در وزارت نفت استخدام می‌کند؟

به گزارش کرمان خبر/ سایت تابناک با طرح پرسش فوق نوشت: چند روز پیش بود که بیژن زنگنه، وزیر نفت پشت خط تلفنی یک برنامه تلویزیونی آمد تا درباره علت استخدام دستوری دختر یکی از نمایندگان مجلس توضیحاتی دهد. ماجرا به اینجا برمی‌گشت که تصویری از نامه استخدام دختر یکی از نمایندگان مجلس با دستور شخص وزیر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود و این در حالی است که ماجرای استخدام دانشجویان دانشکده نفت در یکی دو سال اخیر به چالش بزرگی برای این وزارت‌خانه تبدیل شده است.


بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در توجیه علت استخدام دختر نماینده مجلس گفت: ضوابط استخدامی برای افرادی که مدرک PHD دارند، با دارندگان مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس متفاوت است. آنها احتیاج به شرکت در آزمون‌های استخدامی ندارند و فقط در صورت داشتن صلاحیت و شایستگی می‌توانند با دستور استخدام شوند.


زنگنه در ادامه هم می‌گوید، او برای افراد عادی هم این کار را انجام داده، ولی این مورد به دلیل سیاسی بودن مورد توجه قرار گرفته، وگرنه خارج از چهارچوب شایسته‌سالاری نیست.


طبیعی است که سخنان زنگنه با واکنش‌های فراوانی روبه رو شد، به ویژه اینکه این روزها حساسیت مردم روی «ژن‌های خوب» هم بیشتر از گذشته است. بخش قابل توجهی از معترضان به این رفتار زنگنه را هم البته دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت تشکیل می‌دهند که با سیاست‌های جدید زنگنه امیدی به جذب در بدنه این وزارت‌خانه ندارند.


اکنون باید پرسید، آیا همه جوانان مستعد می‌توانند به راحتی دختر نماینده مجلس در وزارت نفت استخدام شوند؟