به گزارش کرمان خبر/ بهرام پارسایی، از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس و سخنگوی فراکسیون امید، در اشاره به معرفی «منصور غلامی» به مجلس بعنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم گفته است:

انتظار عمومی آن بود که بعد از ماه ها که هیچ گزینه ای برای این وزارتخانه معرفی نشد، فردی از میان چهره های توانمند دیگر معرفی شود. آقای غلامی محترم هستند اما گزینه هایی که افکار عمومی، جامعه دانشگاهی و داشنجویان انتظار داشتند و می توانستند بهتر از آقای فرهادی این وزارتخانه را مدیریت کنند، معرفی نشدند.

او سپس در پاسخ به سؤال سایت جماران مبنی بر اینکه چه عواملی باعث  معرفی چنین گزینه‌ای از سوی رئیس جمهوری  شده است، گفت: آقای روحانی باید به این پرسش پاسخ دهند اما فشار از هر ناحیه‌ای بوده است، نشان می‌دهد فشار و خواست ۲۴ میلیون رأی هیچ تاثیری بر نظر ایشان نداشته است![۱]

 

*غیر از پارسایی، «قاسم میرزایی‌نیکو» یک عضو دیگر فراکسیون امید نیز روز یکشنبه گذشته در مصاحبه با روزنامه آرمان امروز پیرامون معرفی غلامی گفته است:

«این اتفاق انعکاس بسیار بدی خواهد داشت. از جاهای مختلفی اعلام عدم رضایت از معرفی آقای غلامی (حتی تهدید به تحصن) را شاهد بوده‌ایم که ‌این اتفاق حتی پیش از معرفی احتمالی فردی برای وزارت، اصلا خوشایند نیست. طبعا با چنین حجمی از نارضایتی دغدغه‌مندان جریان دانشجویی انتخاب فردی مانند آقای غلامی پیام خوبی را صادر نخواهد کرد و کاش دولت در انتخاب گزینه خود تجدید نظر کرده و فردی غیر از آقای غلامی را معرفی می‌کرد. این اتفاق مطمئنا اثر مثبتی ندارد و پیش از این اتفاقات خود دولت باید از چنین اتفاقی پیشگیری می‌کرد و با تدبیر لازم در انتخاب خود تجدید نظر می‌نمود.»

او همچنین تصریح کرده است: آقای غلامی در خوشبینانه‌ترین حالت گزینه بیست و چهارم یا پنجم بوده است!

این نماینده اصلاح‌طلب تأکید می‌کند: نمایندگان مردم در مجلس حتما باید تلاش کنند که وی رأی نیاورد.[۲]

اعتراضات نمایندگان فراکسیون امید البته مسموع نخواهد بود...

چه اینکه آنها به اثبات تجربه از وزانت لازم برای تأثیرگذاری بر رأی اکثریت نمایندگان مجلس برخوردار نیستند، خصوصا اینکه گویا نظر دیگر فراکسیون‌های مجلس نسبت به آقای غلامی مثبت است.

از طرفی این فراکسیون به لحاظ سیاسی تبدیل به ضرب‌المثل مشهور «کاتولیک‌تر از پاپ» شده است و بدون توان تأثیرگذاری اما مواضعی را بعضاً اعلام می‌کند که شاهدیم اصلاح‌طلبان ستادی در قبال آن سکوت کرده‌اند.

در قبال کابینه دوم رئیس‌جمهور روحانی، وزرای پیشنهادی که فراکسیون امید می‌گوید با آنها مخالف است و یا مواضع پسابرجامی دولت اعتدال باید دانست که این رفتارها و ایضا مثبت شدن برخی سیاسیون اصولگرا به سمت رئیس‌جمهور روحانی هرگز نبایستی به معنای اصولگرا و یا معتدل بودن دولت دوازدهم تعبیر شود.

مردم بخوبی در جریان فعالیت‌های ستاد مشترک دولت و اصلاح‌طلبان در تمام قیام و قعودی که طی ۵ سال گذشته و بویژه در انتخابات‌های ۹۲ و ۹۶ صورت گرفته، هستند و درگیر این جنگ‌های زرگری نمی‌شوند.

خاصه اینکه گویا اصلاح‌طلبان نیز این روزها با کتمان نقش مستقیم خود در تمام عملکردهای آقای روحانی، به دنبال «عبور از روحانی» هستند و لذا چه چیزی برای ستاد جریان سیاسی خاص بهتر از اینکه کسانی تلاش کنند تا اختلافات برخی اصلاح‌طلبان غیر حرفه‌ای با دولت را به مثابه اعلام طلاق سیاسی از رئیس‌جمهور روحانی و نزدیکی او به اصولگرایان به مردم نشان دهند..