کد خبر: 85540

سخنگوی طرح رجیستری گوشی تلفن همراه با اعلام اینکه این طرح از ۲۸ مهر آغاز شد، گفت: افزایش قیمت موبایل هیچ توجیهی ندارد.عده ای از فرصت طلبان می خواهند نظم بازار را بر هم بزنند و شایعه پراکنی می کنند.

به گزارش کرمان خبر/حمیدرضا دهقانی نیا افزود: اعضای صنف و اتحادیه ها در جلسات بودند و با آن ها هماهنگی شد و می دانند که این طرح اجرا شده است.

 

وی ادامه داد: برخی که عضو صنف نیستند و به صورت غیر رسمی فعالیت می کنند شاید خود را به خواب زده اند.دهقانی نیا تاکید کرد: افزایش قیمت گوشی که در این دو روز به بهانه اجرای طرح رجیستری رخ داده است هیچ توجیهی ندارد.


وی گفت: این طرح هنوز اعمال سیاست از طریق قطع کردن گوشی های همراه و مدل ها را هم اعلام نکرده و به عرضه کننده فرصت داده است تا گوشی هایی را که دارد به فروش برساند تا کمتر ضرر کند.او با اشاره به اینکه پایش شبکه آغاز شده است ، افزود: این پایش شناسه ها را درست می کند و هم به عرضه کننده فرصت می دهد کالا را هر چه سریع تر بفروشند.


سخنگوی طرح رجیستری گفت: از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان تعزیرات انتظار داریم برای جلوگیری از گران فروشی به اقتضای شرایط ورود کنند.دهقانی نیا افزود: عده ای از فرصت طلبان می خواهند نظم بازار را بر هم بزنند و شایعه پراکنی می کنند اما با آن ها برخورد خواهد شد.


وی با بیان اینکه شناسه طرح رجیستری به صورت سیستمی و ترکیبی ساخته می شود و غیر قابل جعل است، گفت: تدابیر لازم از جمله تدابیر فنی برای جلو گیری از سوء استفاده از طرح رجیستری در نظر گرفته شده است.

 

<