کد خبر: 85568

به گزارش کرمان خبر/ علی صوفی، فعال اصلاح‌طلب و عضو شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا در کنایه به فراکسیون اصلاح‌طلبان مجلس موسوم به امید گفته است:اعضای شورای عالی سیاست‌گذاری نه تنها  باید طرح و برنامه‌هایی که مدنظر دارد به نمایندگان خود ارائه دهند بلکه باید آن‌ها مورد پیگیری و رصد قرار دهند.

او با تاکید بر این موضوع که اگر اتاق فکر وجود داشت برخی از رفتارها در جریان رأی اعتماد صورت نمی‌گرفت، گفت: ممکن است بعضی از افراد ظاهرا با فراکسیون امید باشند ولی عملا مصوبات فراکسیون را اجرا نکنند، باید نظارتی بر رفتارها باشد تا نمایندگان نتوانند تصمیماتی بگیرند که بعد از آن به کسی هم پاسخگو نباشد.

صوفی در ادامه با بیان این که همه افراد برآمده از رأی اعتماد مردم باید پاسخگو باشند تاکید کرد: از آن جایی که این افرادِ مورد حمایت اصلاح‌طلبان؛ نمایندگان مردم در مجلس  هستند فقط می‌توان در تصمیم‌گیری‌هایشان نقش مشاور داشت و در کنارشان به مردم اطمینان داد که به فکر شما و مطالبتان هستیم .

وی در ادامه با بیان این که نباید ارتباط اصلاح‌طلبان با مردم را قطع کنیم گفت:

متاسفانه کسانی که از طریق جریان اصلاحات رأی آورده‌اند خودشان را پاسخگو نمی‌دانند و این وظیفه ماست که پاسخگوی مطالبات مردم باشیم و باید در مواقعی که لازم است نقادانه عمل کنیم که این امر در قالب مطالبه‌گری و اتاق فکر تا حدودی محقق می‌شود.[۱]

 

*علی صوفی کاملا درست می‌گوید و این وظیفه ستاد جریان اصلاحات است که نسبت به عملکرد آدم‌هایی که در معرض رأی مردم گذاشته و از آنها حمایت کرده پاسخگو باشد.

اما مشخص نیست اصلاح‌طلبان چرا این سخنان درست و این عقلانیت ابراز شده را در قبال رئیس‌جمهور روحانی به‌کار نمی‌برند و حتی صراحتاً عنوان می‌کنند که پاسخگوی عملکرد او نیستند؟!

کما اینکه شخص آقای صوفی، در مردادماه گذشته طی اظهاراتی گفته است:

«جریان سیاسی که موجب پیروزی رئیس‌جمهور شده است، هیچ‌گونه وابستگی به روحانی ندارد! جریان اصلاحات به لحاظ سیاسی جریان مستقلی از روحانی است و تنها در دو انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته از روحانی حمایت کرده است، در نتیجه تنها خوش‌عهدی و بدعهدی از روحانی باقی ‌خواهد ماند.»

و یا کثیری از چهره‌های اصلاح‌طلب دیگر که با اینکه زمانی می‌گفتند «ما فدائیان دولتیم»، «تمام کارهای روحانی قانونیست» و یا «باید دست روحانی را بوسید» اما امروز بیان می‌کنند که «پاسخگوی عملکرد دولت نیستیم»!

جالب آنکه حتی «بهزاد نبوی» از تئوریسین‌های ستادی جریان خاص نیز اخیراً جلوه‌ای دیگر از این بیعت‌شکنی فاحش را عیان کرده و در دو مقطع صراحتاً ابراز کرده است که هیچ ائتلاف و توافقی میان ما و روحانی نبوده است..