کد خبر: 85723

به گزارش کرمان خبر/ مصطفی تاجزاده، فعال اصلاح‌طلب و از محکومان فتنه سال ۸۸، به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه اعتماد گفته است: مهم ترین مطالبه ما از روحانی وعده هایی است که به مردم داده است. من در مورد همکاران آقای روحانی سکوت کردم چرا که معتقدم باید دست رییس جمهوری باز باشد تا هر کس را که فکر می کند بهتر می تواند برنامه هایش را عملیاتی کند، برگزیند.

او در ادامه تصریح می‌کند:

«مطالبات اصلاح طلبانه نیز ندارم چون روحانی کف مطالبات ما را می تواند نمایندگی کند، نه سقف آن را اما از یک خواست نمی گذرم و آن وعده‌هایش به مردم است و مردم بر اساس آنها به روحانی رای داده اند. باید دلایل هر کدام را که توان تحقق آن را ندارد به مردم بگوید و بقیه را نیز به منصه ظهور برساند. بنابراین پیشنهاد می کنم همه ما منحصرا از او تحقق این وعده ها را بخواهیم و البته توضیح در مورد هر مطالبه ای که محقق نمی شود.»[۲]

 

*پیش از این در وبلاگ مشرق اشاره کرده بودیم که آقای تاج‌زاده این روزها در پشت دستگاه ارسال فرکانس «عبور از روحانی» نشسته و به زبان بی‌زبانی در حال تئوریزاسیون این حرکت قبیح از جانب اصلاح‌طلبان است.[۳]

شاهد مثال جدید این تحلیل نیز حرف‌هاییست که از قول تاجزاده و در بالا به آنها اشاره شده است.

فی‌الواقع کیست که نداند وعده‌های دولت اول آقای روحانی نیز محقق نشد و مقولاتی مثل «حل مشکلات در ۱۰۰ روز»، «بهبود رابطه با جهان»، «پردستاوردی برجام»، «عبور از رکود» «فکّ حصر از فتنه‌گران» و «بهبود اقتصاد کلان» هیچیک محقق نشدند.

جالب آنکه درست در عین همین محقق نشدن‌ها بود که اصلاح‌طلبان عنوان کردند در انتخابات جدید و برای دولت دوازدهم نیز از رئیس‌جمهور روحانی و سیاست‌هایش حمایت می‌کنند و صراحتاً تأکید کردند که «ما تضمین روحانی هستیم.»[۴] و روحانی بهتر از ما عمل کرده است.

از طرفی مگر آنها نبودند که بیش از آقای روحانی به مردم وعده دادند و به منتقدان هم تاختند؟! و مگر آنها نبودند که به مردم گفتند هم‌اکنون قیمت‌ها کاهش یافته، درآمدها افزایش می‌یابد، صبح بدون تحریم رسید، باید دست روحانی و ظریف را بوسید و...؟

به این معنی که اتفاقا مخاطب اصلی نمایش تاجزاده؛ شخص خود تاجزاده و دوستان اصلاح‌طلب او هستند که بایستی در پاسخ به چرایی عدم تحقق وعده‌هایشان مسئولیت‌پذیر باشند.

قضیه روشن است... تاجزاده و هم‌پیمانان ستادی او با علم به اینکه می‌دانند و البته می‌دانستند رئیس‌جمهور روحانی کارنامه قابل قبول در زمینه وعده‌هایش ارائه نخواهد کرد - و حجم کثیری از سیاه‌نمایی‌ها درباره اوضاع کشور هم دروغ است- قصد دارند عبور اصلاح‌طلبان از روحانی را به گردن وعده‌های محقق نشده بیاندازند و به مردم اینطور القا کنند که ما به خاطر شما از روحانی گذاشتیم!

تحلیلگران معتقدند صدای این سمفونی در انتخابات مجلس یازدهم در سال ۹۸ و انتخابات ریاست‌جمهوری دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰ شنیده خواهد شد...

بدیهیست که نحوه تعامل رسانه‌ها و خواص کشور با پروژه «طلاق سیاسی اصلاح‌طلبان از روحانی» و حقایق آن، عاملی برای افزایش یا کاهش احتمال موفقیت ستاد جریان سیاسی خاص در طراحی این پروژه است.