به گزارش کرمان خبر/ چند ماهیست که برخی اخبار مربوط به کودک‌آزاری و بعضا تجاوز به کودکان توسط رسانه‌های کشور، مورد توجه ویژه قرار می‌گیرد.

در این زمینه و بطور خاص ۲ پرونده مربوط به دو کودک قربانی به نام‌های اهورا و آتنا نیز افکار عمومی کشورمان را به شدت جریحه‌دار کرد.

روزنامه دولتی ایران روز چهارشنبه گذشته گزارشی را با عنوان «خاموشی چراغ کودکی با زوزه‌ تندباد محرومیت» منتشر کرد که در آن روایتی از تجاوز یک پدر در حاشیه تهران به دخترانش نقل شده بود.

خبرنگار ایران در بخشی از گزارش خود نوشته است:

«پدر خانواده حتی قرص تقویتی می‌خورد که شب‌ها به بچه‌هایش تعرض کند. بچه‌ها از او می‌ترسیدند و به آدم‌های دیگر راحت اعتماد کردند. ف در ۸ سالگی برای مدتی هر روز به بهانه بستنی و... به کارگاه چوب بری کشیده می‌شد و آنجا مورد تجاوز قرار می‌گرفت. کار به جایی رسید که او به این وضعیت عادت کرد. ۱۰ سالش بیشتر نبود اما حتی بلال فروش و کله‌پز محل نیز به او دست درازی کرده بودند و با دریافت‌های ۲ هزار تومانی و ۵ هزار تومانی، این کار هر روزش شده بود.»[۵]

در لابه‌لای این گزارش‌ها، این اخبار و این اعلام انزجارها اما یک پارادوکس عجیب نیز به چشم می‌خورد و آن اعتراض گسترده افراد و گروهی است که طبیعتا خود بخشی از این مسئله هستند...

 

*کودک‌آزاری یک رفتار منزجرکننده است که اگرچه نمی‌تواند و نباید که سهم عاملین آنرا در ارتکاب به این جرم بزرگ نادیده گرفت اما عوامل اجتماعی زیادی هم در آن سهیم‌اند.

از دیدگاه اسلام، برخی زمینه‌های سوء اجتماعی همچون بدحجابی، وارد ساختن خبائثی مثل سگ به درون خانه و خانواده و ایجاد حساسیت‌های غلط جنسی در جامعه از جمله عوامل ارتکاب به جنحه و جنایت است.

چه اینکه عقل سلیم نیز این مسئله را تأیید می‌کند که ایجاد زمینه برای «زنای ذهنی» و دور شدن کسانی از زنان و مردان جامعه از رفتارهای عفیفانه، از پاکی زندگی، از خبائث و به طور اخص از مسئله مهم «حجاب» نیز تشدید کننده جرائم در حوزه اخلاق و عفت جامعه است.

در همین راستا باید به این مسئله اشاره کرد که بخشی از ابراز انزجارها و محکوم‌کردن‌های جنایت کودک‌آزاری در رسانه‌ها، از جانب کسانی صورت می‌گیرد که خود یا بدحجاب هستند و یا در ترویج بدحجابی و سبک‌های غلط زندگی نقشی بسزا ایفا می‌کنند.

یک گشت و گذار ساده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که تعدادی از کسانی که در انتشار اخبار مربوط به کودک‌آزاری حرارت خاصی از خود نشان می‌دهند و برخی از آنها فعالیت رسانه‌ای هم دارند! کسانی هستند که هیچ تقیّدی به حجاب اسلامی و سبک زندگی اسلامی و ایرانی ندارند.

بر اساس جستجوی مستند ما، یکی از این افراد که در انتشار اخبار مربوط به تجاوز به کودکان در رسانه‌های رسمی کشور نقش دارد، نه تنها بنا به تعریف اسلامی و عرفی یک بدحجاب محسوب می‌شود بلکه در نوشته‌های وی این کنایه نیز به چشم می‌خورد که تقلا می‌کند ماجرای تجاوز به کودکان به قضیه «سفرهای زیارتی مردم به عتبات عالیات» ربط داده شود.

در صفحه اجتماعی یکی دیگر از این افراد که چندی قبل معترض سهم بدحجاب‌ها در شکل‌گیری جنایت کودک‌آزاری شده بود نیز تصاویر نامناسبی از وی به چشم می‌خورد.

یکی دیگر از این افراد که از قضا مرد هم هست صراحتا در صفحه اجتماعی خود از این نوشته است که مردم به زیارت اربعین نروند تا جلوی تجاوز به کودکان گرفته شود! همین فرد در یکی از مطالب خود نیز عکس سگ خانگی‌اش را منتشر کرده و از این نوشته است که فراق این سگ تا چه اندازه برای او سخت است.

در صفحه یکی دیگر از معترضین تجاوز به کودکان که او هم مرد است تصویر یک نقاشی خارجی از معاشقه یک زن و مرد در خیابان بازنشر شده و او از مردم می‌خواهد که این نقاشی‌ها را ببینند چون حال خوبی دارد!

یک زن که او هم تصاویر بدون حجاب خود را در صفحه مجازی خود قرار داده؛ در اعتراض به مسئله تجاوز، عکسی از جفت‌گیری دو حیوان منتشر کرده و در کپشن آن یک نکته اخلاقی! را در مذمت تجاوز به کودکان بیان کرده است.

مثال جالب‌تر نیز یکی دیگر از همین افراد است که در انتشار اخبار مربوط به کودک‌آزاری اشتیاق زیادی دارد اما نه تنها یک بدحجاب محسوب می‌شود بلکه در صفحه اجتماعی او هم ترویج سگ‌بازی به چشم می‌خورد. او در بالای تصویر یک سگ خانگی از شوخی خود با او و از این نوشته که او «سگ اخلاق» است!
***

ما از بیان این حرف‌ها متأسف و حتی شرمساریم و برای همین از ذکر منبع خودداری کردیم (اگرچه اسناد آن محفوظ است) اما حقیقت این است که اگرچه مسئله کودک‌آزاری همین تعداد اندک آن نیز سخت و سنگین است اما در جامعه ایرانی شیوع ندارد و مادام که همه شعوب و عوامل تأثیرگذار در ماجرای کثیف کودک‌آزاری و چند پرونده محدود آن دیده و از آنها پرهیز نشود؛ فقط باید به برخوردهای قضایی با مجرمین دل بست.

به نظر می‌رسد آنها که در کنایه زدن به نظام اسلامی خود را پرچمدار ماجرای کثیف کودک‌آزاری و تجاوز به کودکان نشان می‌دهند! باید درباره این قضیه تأمل کنند که سهم بدحجابی و سبک غلطی از زندگی که آنها ترویج می‌کنند در این ماجرا چیست؟! و همینطور مثلاً سهم ماجرای"کارناوال رقص زنان" در یکی از شهرها که بعدا شاهد یکی از فجیع‌ترین پرونده‌های تجاوز به کودکان شد...

گفتنیست، برخی از افراد مذکور از خبرنگاران رسانه‌های اصلاح‌طلب و دولتی می‌باشند که در پر و بال دادن به اخبار مربوط به عمل شنیع تجاوز به کودکان نقش مهمی دارند!