کد خبر: 85980

مدیر اجرایی نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس با اشاره به برگزاری ۷ ویژه برنامه و نشست کتاب دفاع مقدس، گفت: محوریت نشست‌ها و ویژه‌برنامه‌ها تبیین شاخصه‌های کتاب موفق است.

کرمان خبر/ سردار «علی ناظری» مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس با اشاره به ویژه برنامه‌های این نمایشگاه، اظهار داشت: ۷ ویژه برنامه با حضور حجت الاسلام علی شیرازی، قاسمعلی فراست، احمد شاکری، گلعلی بابایی، مهناز ضرابی زاده، مهدی کاموس و مرتضی سرهنگی کارشناسان برجسته ادبیات دفاع مقدس از امروز و همزمان با دومین روز از هشتمین نمایشگاه ملی دفاع مقدس در محل نمایشگاه برگزار خواهد شد.
وی گفت: پس از بررسی‌هایی که صورت گرفت متوجه شدیم در ارتباط با مخاطب، ناشر و کتاب اشکالاتی وجود دارد. کتاب‌هایی که منتشر می‌شود ویژگی‌ها و شاخص‌هایی را باید داشته باشند که در این زمینه ضعف و کمبودهایی احساس می‌شود تا موجب شود مخاطب کمتر به سمت کتاب گرایش پیدا کند، لذا  تبیین شاخص‌های کتاب‌ موفق را محور نشست‌ها قرار دادیم.

مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس افزود: بحث‌ها و نشست‌ها با حضور کارشناسان ادبیات دفاع مقدس، یک بحث ۲ یا چند طرفه خواهد بود. شناخت شاخص‌های کتاب‌های موفق در حوزه آثار مستند با مرتضی سرهنگی به بحث و گفت‌وگو گذاشته خواهد شد تا نویسنده و ناشر و مخاطب عام ویژگی‌های کتاب موفق را بشناسد تا آن را در سایر آثار جست‌وجو کند.

ناظری ادامه داد: در حوزه رزم‌نویسی و لشکرنویسی گلعلی بابایی نشستی خواهد داشت. سعی کردیم مخاطبین خاصی را برای نشست ها دعوت کنیم. بچه‌های مشهد که در بخش‌های مختلف در حال نگارش لشکرنویسی هستند در این جلسه حضور پیدا خواهند کرد تا جلسه کاربردی پیش برود و برای همه قابل استفاده باشد.