کد خبر: 86128

درحالی چندی پیش تعدادی از دلالان مسکن مهر از سوی قوه قضاییه دستگیرشدند که گروهی دیگر از دلالان فعالیت خود را در شهر جدیدپردیس برای بُزخری واحدهای مسکن مهر این شهر دوباره و با شدت بیشتری آغاز کرده‌اند.

کرمان خبر/  برای دومین بار طی چهار ماه اخیر است که نام دلالان مسکن مهر به ‌خصوص در شهر جدید پردیس مطرح می‌شود. اوایل شهریور ماه امسال دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس از دستگیری 6 دلال مسکن مهر خبر داده و گفته بود: متهمان موصوف با راه‌اندازی چند شبکه اجتماعی از جمله شبکه اجتماعی تلگرام با نشر اکاذیب و خبرهای دروغ و با تحریک افرادی که دارای سهام مسکن مهر بودند در نظم عمومی اخلال به وجود می‌آوردند.

فتاحی با بیان این‌که این افراد مبادرت به تجمع‌های غیرقانونی می‌کردند، تصریح کرد:‌ بیشتر این افراد از سهامداران مسکن مهر بوده‌اند که با نشر اکاذیب در نظم عمومی اخلال می‌کردند. 6 نفر دلال دستگیر شده از محل خرید و فروش مسکن مهر به منافع مالی می‌رسیدند.

بار دوم موضوع دلالی در مسکن مهر به گونه‌ای جالب از زبان مدیرعامل شرکت عمران مسکن مهر مطرح شد. سعید غفوری هفته گذشته در حاشیه افتتاح 3006 واحد مسکن مهر از حضور پُرنگ دلالان مسکن مهر گلایه کرد و گفت: واحد نمونه‌ای را که برای افتتاح آماده کرده‌ بودیم، توسط یکی از دلالان مسکن مهر خریداری شد.

چند روز پیش نیز غفوری از تشدید فعالیت دلالان مسکن مهر خبر داد و گفت:‌ مباحث عدم سکونت متقاضیان بسیار است که می‌توان به عدم تکمیل آورده توسط متقاضیان، فصل جابجایی و... به همراه فروش واحدها و دلالی مسکن مهر اشاره کرد. در این بخش‌ها ورود شده و پیگیری‌های جدی توسط دادگستری شهرستان انجام‌شده تا با دلالان و سوءاستفاده‌کننده‌های مسکن مهر برخورد شود.

طی سال‌های اخیر با وجود رکود بازار مسکن دلالان حضور چشمگیری در پروژه‌های مسکن مهر شهرهای جدید داشته‌اند. آذرماه سال 92 درماه‌های ابتدایی فعالیت دولت یازدهم به ناگاه فعالیت دلالان مسکن مهر پردیس شدت گرفت.

برخی متقاضیان مسکن مهر در تماسی از پیشنهاد خرید واحدهای مسکن مهر با قیمت حدود 50 درصد زیربازار خبر دادند. یکی از متقاضیانی این طرح گفته بود: با شماره‌ای که در پیامک درج شده بود تماس گرفتم و فردی در آن سوی خط گفت واحد مسکن مهر شما را 75 تا 85 میلیون تومان خریداری می‌کنیم.

وی ادامه داد: این در حالی است که حدود 5 ماه پیش که قصد فروش خانه‌ام را داشتم به یکی از  بنگاه‌های املاک پردیس مراجعه کردم که مشاور این بنگاه قیمت هر مترمربع واحد مسکن مهر را 1.8 میلیون تومان یعنی حدود 150 میلیون تومان اعلام کرد.

به نظر می‌رسد دلالان و سوداگران با علم به رونق نسبی بازار مسکن در ماه‌های پیش‌رو، برای بُزخری واحدهای مسکن مهر دست به کار شده‌اند. این واحدها به خصوص در شهر پردیس به دلیل موقعیت مناسب و نزدیکی به پایتخت از اولویت کاری بالایی برای دلالان برخوردار است. در این بین داستان چگونگی دسترسی دلالان به شماره همراه متقاضیان مسکن مهر همچنان لاینحل باقیمانده است.