کد خبر: 86168

8 سال پس از فتنه‌

سایت خبرآنلاین گزارش داده که مسعود پزشکیان، از وزرای دولت اصلاحات و نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی به تازگی در یک جلسه پرسش و...

به گزارش کرمان خبر/ سایت خبرآنلاین گزارش داده که مسعود پزشکیان، از وزرای دولت اصلاحات و نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی به تازگی در یک جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که آیا وقایع سال ۸۸ را تقلب می‌داند یا نه، گفته است: «بنده نمی‌دانم تقلبی کردند یا نه اما می‌دانم تخلف صورت گرفته است!» وقتی پزشکیان در مورد ادعایی به آن اهمیت که ماه‌ها کشور را دچار تنش جدی و درگیری کرد، می‌گوید نمی‌دانم، ذهن‌ها را به سمت اظهار نظر معروفش درباره FATF می‌برد که در مورد آن به رسانه‌ها گفته بود: از این توافق سر در نمی‌آورم و خبری هم ندارم!

برخی دستگیرشدگان فتنه 88 نظیر ابطحی، عطریانفر، رمضان‌زاده، تاج‌زاده و... صراحتاً اذعان کرده‌اند تقلبی در کار نبوده و تقلّب صرفاً رمز آشوب بود و امکان تقلب در این سطح گسترده وجود ندارد. علاوه بر آن کسانی مثل سعید حجاریان نیز سال‌ها پس از وقوع فتنه تأکید کردند که در سال 88 تقلبی رخ نداده است. لیدر اصلاح‌طلبان نیز تاکنون بارها در مجامع خصوصی اذعان کرده است که در سال 88 تقلبی رخ نداد، اما به دلایل سیاسی تاکنون حاضر نشده این موضع‌گیری خود را علنی کند.