کد خبر: 86213

ملکی از کاهش نرخ هزارتومانی گوشت گوسفندی در بازار خبر داد.

کرمان خبر/ علی اصغر ملکی رییس اتحادیه گوشت گوسفندی  از کاهش نرخ هزارتومانی گوشت گوسفندی در بازار خبر داد و گفت: هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 36 تا 37 هزار تومان به مغازه دار و 39 تا 40 هزار تومان به مشتری عرضه می شود.به گفته وی؛ افزایش واردات گوشت قرمز از مهم ترین علل کاهش و تعادل قیمت در بازار به شمار می رود.
 

ملکی ادامه داد: توزیع مناسب گوشت های وارداتی در داخل سبب کاهش 4 تا 5 هزارتومانی گوشت داخلی نسبت به مدت مشابه سال قبل شد.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این سوال که نرخ ران و گردن در قصابی ها همچنان بالاست، بیان کرد: در شرایط کنونی نرخ منطقی هر کیلو ران خالص 46 تا 47 هزارتومان است و در قصابی های شمال شهر با قیمت های بالاتر عرضه می شود که این نرخ ملاک نیست.

وی با اشاره به اینکه پرورش گوسفند و گوساله های لاکچری صحت ندارد، افزود: با توجه به آنکه تولید، توزیع و نگه داری دام تحت نظارت سازمان دامپزشکی و اتحادیه های مربوطه است اما تاکنون هیچ گونه مجوزی مبنی بر پرورش دام های لاکچری توسط ارگان های مربوط صادر نشده است.

ملکی در خاتمه تصریح کرد: با توجه به آنکه پروانه فعالیت پرورش دام های لاکچری صادر نشده ، جای سوال است که این افراد تحت چه عنوانی قیمت های 700 تا 900 هزارتومان برای هر کیلو گوشت مطرح می کنند.