کد خبر: 86229

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس پس از نشستی دوستانه و استماع سخنان و خواسته‌های نمایندگان این توان‌خواهان، طومار مذکور را در مجلس و از طریق کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری کرد که تلاش‌های همه توان‌خواهان، مدیران و کارکنان مراکز آموزشی و توانبخشی و این نماینده و سایر نمایندگان حامی این لایحه به بار نشسته و لایحه برای حمایت بیشتر از معلولان راهی مجلس شد و به تصویب رسید.

کرمان خبر /محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام داشت که نمایندگان مجلس امروز با تصویب ماده‌ای از طرح حمایت از معلولان مقرر کردند آموزش عالی در واحدهای آموزشی وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش، علوم، بهداشت و دیگر دستگاه‌های دولتی و نیز دانشگاه آزاد و سایر مراکز آموزش عالی غیردولتی برای معلولان رایگان باشد.

نماینده مردم کرمان و راور همچنین اعلام داشت که مجلس شهرداری‌ها را مکلف کرد صدور پروانه احداث و بازسازی و پایان‌کار برای تمامی ساختمان‌ها را به رعایت ضوابط دسترس‌پذیری ساختمان‌ها برای معلولان مشروط کنند.

همچنین وزارت بهداشت مکلف شد بیمه سلامت افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور را پوشش دهد. 

 

به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، چندی پیش طومار لایحه حمایت از حقوق معلولان توسط سرپرست مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد کرمان به نمایندگی از جامعه حامیان حقوق توانخواهان استان کرمان به رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

 

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس پس از نشستی دوستانه و استماع سخنان و خواسته‌های نمایندگان این توان‌خواهان، طومار مذکور را در مجلس و از طریق کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری کرد که تلاش‌های همه توان‌خواهان، مدیران و کارکنان مراکز آموزشی و توانبخشی و این نماینده و سایر نمایندگان حامی این لایحه به بار نشسته و لایحه برای حمایت بیشتر از معلولان راهی مجلس شد و به تصویب رسید./