کد خبر: 86355

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش:

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش گفت: ارتش ایران کارنامه درخشانی دارد و هر جا دستور گرفت بلادرنگ حاضر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، مراسم بزرگداشت 29 فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با حضور مسؤولان کشوری و لشکری، روحانیت و اقشار مختلف مردم در محل بلوار 22 بهمن شهر کرمان برگزار شد.

نادر علیدوست فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش در این مراسم با گرامیداشت 29 فروردین ماه سالروز ارتش جمهوری اسلامی و حماسه‌آفرینی نیروی زمینی قهرمان به فرمان امام خمینی (ره) اظهار داشت: این نامگذاری در تاریخ جمهوری اسلامی ایران به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی به ثبت رسید.

وی با اشاره به دوراندیشی امام خمینی (ره) ابراز داشت: اندکی بعد از پیروزی انقلاب همه دشمنان از جمله منافقان به دنبال انحلال ارتش بودند، اما امام خمینی (ره) با دید و بینش و ارتباط الهی که داشتند از یک فاجعه توسط دشمنان انقلاب جلوگیری کردند و ارتش را به نام جمهوری اسلامی ایران معرفی کردند

 فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش عنوان کرد: امام خمینی (ره) به ارتش دستور دادند تا در خیابان حاضر شده و مقابل مردم رژه بروند و اعلام کنند که پشتیبان ملت هستند.

وی ارتش را از عوامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: بدنه ارتش با مردم بود و برای دفاع از امنیت و کیان جمهوری اسلامی تا الان مانده و به این کار ادامه می‌دهد.

علیدوست گفت: ارتش کارنامه درخشانی دارد و هر جا دستور گرفت بلادرنگ حاضر شده است، همه نیروی‌های مسلح یک لشکر الهی است و پشتیبان ولایت و تحت فرمان رهبری کل قوا هستند. 

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش تصریح کرد: نیروهای مسلح در نوک پیکان حماسه در صحنه‌های رزم، اقتصاد، پیشرفت، علم و تقویت بنیه دفاعی کشور هستند و افتخار دارند که بگویند به استقلال و خودکفایی رسیده و آنچه رهبری و مردم انتظار دارند به آن رسیده‌اند. 

وی خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی به عنوان بخش از نیروهای مسلح، امروز مقتدرانه در دورترین نقطه از آب‌های آزاد برای کشور و مردم دفاع می‌کند.

علیدوست با اشاره به سالروز نیروی زمینی گفت: نیروی زمینی ارتش با تجهیز امکانات و آمایش سرزمینی توانسته با تشکیل تیپ‌های متحرک هجومی و ویژه در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت جلوی دشمن در هر نقطه از مرزها سد کند.

وی ادامه داد: نیروی زمینی پا در رکاب و آماده جانفشانی است، افتخار ماست که ارتش جمهوری اسلامی طی 40 سال گذشته آماده‌تر و مقتدرتر و پا در رکاب‌تر است. 

علیدوست بیان داشت: امروز دشمنان از اقتدار نیروهای مسلح که ید واحد هستند و برای اقتدار جمهوری اسلامی آماده دفاع هستند، دشمن را زمین‌گیر کرده است. 

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی از بازدارنده‌ای گذشته و امروز دشمن از اقتدار نیروهای مسلح می‌ترسد  و اجازه نمی‌دهیم پای هیچ دشمنی به این مرز و بوم باز شود.

انتهای پیام/