کد خبر: 86429

گزارش هواشناسی؛

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه سامانه بارشی جدیدی امروز وارد کشورمان می‌شود، گفت: پیامد این سامانه بارشی که تا روز جمعه به فعالیت می‌پردازد، بارش باران، رعدو برق و وزش باد شدید است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: از صبح امروز جوی نسبتاً پایدار در اکثر نقاط کشور حکمفرما است اما از عصر امروز سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود.

وی افزود: با ورود این سامانه بارشی فعال به کشور، بارش‌ها در شمال غرب و غرب به صورت پراکنده آغاز خواهد شد و رفته رفته جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های البرز را در برمی‌گیرد.

وی افزود: طی روز پنجشنبه شاهد تقویت شدن این سامانه بارشی در کشور خواهیم بود که گستره بارش‌ها علاوه بر مناطق ذکر شده به دامنه‌های جنوبی زاگرس، مرکز، جنوب، شرق، جنوب شرق، یزد، کرمان، آذربایجان‌ها، کردستان، همدان، مرکزی، اصفهان و ارتفاعات البرز مرکزی می‌رسد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه پیامد این سامانه بارشی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید است، تصریح کرد: طی روز جمعه نیز این سامانه بارشی به فعالیت خود ادامه می‌دهد که بخش‌هایی از غرب، شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی، بخش‌هایی از مرکز، شرق و ارتفاعات کرمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وظیفه با اشاره به وزش باد شدید و احتمال گردوخاک ناشی از آن در برخی نقاط کشور گفت: امروز در شمال شرق شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین این وضعیت در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز برای برخی نقاط شمال شرق و شرق ایجاد خواهد شد.

وی افزود: خلیج فارس و تنگه هرمز نیز طی دو روز آینده مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه، اردبیل با یک درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 36 درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران در گرمترین لحظات به 20 درجه بالای صفر رسید که احتمال بارش پراکنده باران در اواخر وقت دور از انتظار نیست.