کد خبر: 86443

در حاشیه سفر مقامات ارشد قضائی کرمان مطرح شد

معاون سیاسی فرماندار کوهبنان گفت: با توجه به گذشت بیش از 12 سال از شهرستان شدن کوهبنان اداره ثبت در شهرستان مستقر نشده در حالی حدود یک‌سوم پرونده‌های ثبت در شهرستان زرند مربوط به مردم کوهبنان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، این شهرستان میزبان رئیس کل دادگستری استان کرمان و جمعی از مقامات ارشد قضائی دیار کریمان برای پاسخگویی به درخواست‌های مردمی و همچنین شرکت در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان بود.

این آیین با حضور امام جمعه، معاونت سیاسی فرمانداری، فرماندهان نظامی و انتظامی و اعضای شورای اداری و تامین شهرستان برگزار و از خدمات حسین رمضانی‌زاده رئیس سابق دادگستری کوهبنان تجلیل و محمدمهدی میرزایی به‌عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان کوهبنان معرفی شد.

حجت‌الاسلام مهدی پوراسلامی دادستان کوهبنان با بیان اینکه دادگستری در صف مقدم مبارزه با مفسدان اقتصادی، اخلال‌گران نظم و امنیت و... است، اظهار داشت: کوهبنان شهرستان کارگری است قشری که مظلوم واقع شدند که بعضا حقوق‌های معوقه دارند و برخی از معادن امنیت لازم برای معدن‌کاران ندارند و بهداشت لازم در برخی معادن وجود ندارد.

دادستان کوهبنان تاکید کرد: با یکی از مسوولان معادن بارها جلسه گذاشته شده و تذکرات داده شده اما باز هم بهداشت و امنیت رعایت نشده و جان کارگران در خطر بود، لذا تا زمان فراهم شدن زمینه از فعالیت این معدن جلوگیری شده است.

پوراسلامی خاطرنشان کرد: سالانه تعدادی از کارگران بر اثر حوادث دچار مصدومیت و جراحت می‌شوند لذا جا دارد که مسوولان معادن توجه بیشتری به مسائل مربوطه داشته باشند.

حجت‌الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان نیز بیان داشت: کار قضاوت بسیار مهم، خطیر و سخت است پس اگر منصب قضاوت شامل حال کسی شد و دید می‌تواند خدمت کند نباید رد کند.

وی ابراز داشت: در جمهوری اسلامی فضا برای قضاوت وجود دارد لذا دستگاه قضا در کشور ما خدمات ارزنده‌ای داشته که هم نگاه به دیگران و هم نگاه به درون خود دارد اینجاست که قوه قضائیه سالم‌ترین قواست.

جعفری گفت: قاضی باید دیگران را به خوبی ببیند که اگر چنین شد عیب و نقص به شدت کاهش پیدا می‌کند و زمینه خدمت‌رسانی بیشتر فراهم می‌شود چون سلامت قوه قضائیه سلامت سایر قوا خواهد بود.

ذبیح‌الله شهنازی معاون سیاسی فرماندار کوهبنان گفت: با توجه به گذشت بیش از 12 سال از شهرستان شدن کوهبنان اداره ثبت در شهرستان مستقر نشده در حالی حدود یک‌سوم پرونده‌های ثبت در شهرستان زرند مربوط به مردم کوهبنان است لذا استقرار این اداره در مرکز شهرستان کوهبنان ضروری است.

معاون سیاسی فرماندار کوهبنان گفت: یکی دیگر از مشکلات موجود در شهرستان عدم استقرار پزشک قانونی است که در زمان حادثه مردم با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند که جا دارد این مشکل نیز برطرف شود.

یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز گفت: مسوولیت در نظام دینی یک امانت و وظیفه خطیر است که باید به اهلش سپرده شود لذا امانتداری در اداره امور مردم و بیت‌المال بسیار سنگین‌تر است به ویژه اگر این امامت در عرصه عدالت و امنیت باشد.

وی تصریح کرد: بعثت انبیا و تلاش اولیا برای اقامه قسط و عدل است پس توحید باید با عدالت همراه باشد چون عدالت جامعه اسلامی و بشری را به سعادت و کمال می‌رساند، پذیرش مسوولیت در عرصه عدالت و امنیت بسیار خطیر و سنگین است و فردی که مسوولیت پذیرفت باید کار جهادی بکند.

موحد ابراز داشت: باید کرامت و شرافت انسانی مد نظر باشد چون افزایش کرامت مردم در هنگام مراجعه به دستگاه قضایی مورد نظر است لذا مجاری امور باید به دست صالحان بیفتد تا احکام نورانی اسلام جاری و ساری شود.

وی ادامه داد: یکی ار مظاهر اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی قوه قضائیه است لذا توطئه و دشمنی علیه قوه قضائیه توسط دشمنان فراوان به چشم می‌خورد تا خدمات را زیر سوال ببرند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: قوه قضائیه در حال خدمت رسانی و تلاش است در حالی که مامن و جایگاهی برای مردم است لذا قضات مومن، متدین و جهاد گر در این عرصه در حال خدمت‌رسانی هستند.

انتهای پیام/