کد خبر: 86455

کارشناس مسائل سیاسی در استان مطرح کرد؛

کارشناس مسائل سیاسی در استان گفت:مسلما جمهوری اسلامی ایران با خروج از برجام گزینه های دیگری هم بر روی میز دارد و به گونه دیگر عمل خواهد کرد ،پاره کردن برجام توسط آمریکا نیاز به گفت و گو ندارد.

حسین صابری کارشناس مسائل سیاسی در استان در ارتباط با خروج آمریکا از برجام به خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر گفت: اقدامات اخیر آمریکا بازی است که سیاستمداران این کشور علیه ایران به راه انداخته اند.

 

وی بیان کرد: در حال حاضر از بزرگان کشور گرفته تا  افرادی که حتی الفبای سیاست را نمی دانند به ماهیت آمریکا و حامیان آن ها پی برده اند، در حالی که بارها بزرگان ما با صراحت اعلام کردند آمریکا قابل اعتماد نیست و تنها به دنبال منافع خودهمچنین جبران شکست های مقطعی خود می باشد.

 

صابری یادآور شد: رد برجام از سوی دولت آمریکا قابل پیش بینی بود و با از بین رفتن این توافق اتفاق خاصی صورت نمی پذیرد آمریکا در این برهه از زمان علاوه بر اثبات بد عهدی خود نشان داد منافع ایران برای آن ها نه تنها اهمیت ندارد بلکه به دنبال ضربه زدن هم هستند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: به گفته حسن روحانی حتی اگر آمریکا در برجام بماند اما روند کاری آن ها مثل دو سال گذشته باشد و به تعهدات خود عمل نکند جمهوری اسلامی ایران برای پایبند بودن به برجام تصمیم دیگری خواهد گرفت .

 

وی تاکید کرد:سایر اعضای گروه 1+5 به بنابر دلایل مختلف پایبندی خود به برجام را انجام نداده و مسلما به دنبال آمریکا از برجام خارج خواهند شد.

 

صابری در خاتمه خاطر نشان کرد: مسلما جمهوری اسلامی ایران با خروج از برجام گزینه های دیگری هم بر روی میز دارد و به گونه دیگر عمل خواهد کرد، پاره کردن برجام توسط آمریکا نیاز به گفت و گو ندارد ،حال باید منتظر ماند و دید با خروج آمریکا از برجام دولت چه تدبیری می اندیشد؟

 

انتهای پیام/