کد خبر: 86463

معاون آبفای کرمان خبر داد

معاون بهره‌برداری امور آب و فاضلاب شهری کرمان گفت: یک‌هزار و 100 لیتر کمبود آبی در استان کرمان داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، مجتبی ابراهیم‌نژاد صبح امروز در شورای مدیریت بحران استان اظهار داشت: نیاز آبی استان کرمان 4 هزار و 501 لیتر است، اما در حال حاضر 3 هزار و 397 لیتر تأمین می‌شود.

وی با اشاره به یک‌هزار و 100 لیتر کمبود آبی در استان کرمان گفت: با توجه به شرایط کنونی در صورت عدم مدیریت صحیح مصرف 9 شهر ما دچار بحران شدیدی می‌شوند.

ابراهیم‌نژاد بیشترین کمبود آب را مربوط به شهر کرمان دانست و عنوان کرد: دو خط انتقال آب از سال 95 برای شهر کرمان دنبال می‌شود که ضرورت دارد، سریع‌تر احداث شوند.

معاون بهره‌برداری امور آب و فاضلاب شهری کرمان ابراز داشت: از سوی دیگر هشت حلقه چاه در حال حفر و تجهیز داریم که بتوانیم با اضافه کردن آن به شهر کرمان کمبودها را جبران کنیم.

وی با تأکید بر لزوم مدیریت مصرف آب در شهر کرمان تصریح کرد: همکاری کامل شهروندان را در مصرف بهینه آب نیاز داریم، علاوه بر اینکه طرح نشت‌یابی را در شهر کرمان در دستور کار قرار داده‌ایم.

ابراهیم‌نژاد تصریح کرد: نیاز است که دستگاه‌های فرهنگی کمک کنند تا بحران آبی تابستان امسال را کنترل کنیم، مصارف بی‌رویه‌ای بعضاً صورت می‌گیرد که هیچ توجهی به آن نمی‌شود.

وی همچنین به مشکل فضای سبز شهری اشاره داشت و ادامه داد: تعامل بین شهرداری و امور آب و فاضلاب صورت گیرد که از آب شرب برای آبیاری استفاده نشود و جداسازی داشته باشیم.

معاون بهره‌برداری امور آب و فاضلاب شهری کرمانهمچنین به بحران آبی در شهرهای زرند و کهنوج اشاره کرد.

انتهای پیام/