کد خبر: 86472

عضو مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛

عضو مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا اگر لایحه FATF در مجلس مطرح گردد ،مجلس علی رغم وجود سلایق مختلفی که در آن است رضایت نخواهد داد

دکتر محمد مهدی زاهدی عضو مجلس شورای اسلامی در ارتباط با لایحه مبارزه با پول شویی یا FATF به خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر گفت:من با مطرح شدن این بحث در شرایط فعلی موافق نبودم و به سایر نمایندگان هم اعلام کردم که تصمیم گیری در ارتباط با این لایحه را به بعد از اعلام مواضع ترامپ موکول کنند .

زاهدی عنوان کرد : در شرایط کنونی به هیج عنوان تصویب   FATF به صلاح کشور نیست و محدودیت های زیادی برای ما ایجاد می کند .

عضو مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : همانطور که دو روز قبل مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان بیان کردند ضمن اینکه من به سران کشورهای اروپایی هم اعتماد ندارم تاکید کردند به این افراد اعتماد نکنیدو کار خود را انجام دهید.

وی اظهار داشت: در صورتی که اروپایی ها تضمین کنند فعل و انفعالات و تراکنش های مالی ما را انجام دهند می شود ادامه دارد FATFخط قرمز اروپایی ها محسوب می شود و تا زمانی که ما به     FATF   وارد نشویم صورت نمی پذیرد .

زاهدی خاطر نشان کرد:اصرار آن ها برای ورود ایران به FATF     بدون دلیل نیست و حتما برای آن ها منافعی دارد لذا دولت ما باید دقت کند تعهداتی را که موجب تضغیف کشور و نظام می شود را نپذیرد.

عضو مجلس شورای اسلامی در خاتمه  یادآور شد: قطعا اگر لایحه FATF    در مجلس مطرح گردد ،مجلس علی رغم وجود سلایق مختلفی که در آن است رضایت نخواهد داد، بنابراین توصیه می شود دولت محترم به هیچ عنوان   FATF   را به مجلس ارائه نکند و قول تضمین مالی را از کشور های اروپایی بگیرد این امر اولین گام برای اثبات صداقت آن هاست.