کد خبر: 86500

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان مطرح کرد؛

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت:رصد سوانح رانندگی درون شهری مشخص کرده عابرین پیاده در وقوع 37درصد از سوانح و موتورسیکلت سواران نیز در 33درصداز تصادفات فوتی درون شهری نقش داشته اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حمید معین زاده رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: با وجود تمام تدابیر ترافیکی و اقدامات فرهنگی آموزشی پلیس و همچنین هماهنگی با سایر سازمان های دخیل در امر ترافیک بازهم شاهد افزایش وقوع حوادث رانندگی درون شهری هستیم.

وی گفت: رصد سوانح رانندگی درون شهری مشخص کرده عابرین پیاده در وقوع 37درصد از سوانح و موتورسیکلت سواران نیز در 33درصداز تصادفات فوتی درون شهری نقش داشته اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان افزود: ماموران راهنمایی و رانندگی برابر قانون موتورسیکلت سوارانی که از کلاه ایمنی استفاده نمی نمایند را اعمال قانون و موتورسیکلت آنان را نیز برای جلوگیری از تکرار تخلفات و وقوع حوادث به پارکینگ منتقل می کنند.

معین زاده در تشریح اقدامات فرهنگی و آموزشی پلیس تصریح کرد: کارشناسان پلیس با حضور در مدارس نسبت به ارائه آموزش های پایه ای به قشر دانش آموز اهتمام دارند و در جهت ارتقاء فرهنگ عبور و مرور نیز یک سری کلاس آموزشی برای رانندگان متخلف در نظر گرفته شده که این افراد جهت رفع توقیف موتورسیکلت خود باید گواهی شرکت در این کلاس ها را به همراه سایر مدارک ارائه دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امید است با همکاری بیشتر سایر دستگاه های دخیل در ترافیک و رعایت مستمر قوانین و مقررات از سوی شهروندان شاهد روان سازی ترافیک و کاهش حوادث در محورهای درون و برون شهری باشیم.

انتهای پیام/