کد خبر: 86523

با حضور مسؤولان، موزه پلیس کرمان شامل ۲۰ هزار سند رسمی در حوزه نظم و امنیت استان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، صبح امروز با حضور استاندار کرمان، فرمانده انتظامی، فرماندار و جمعی از مسؤولان استانی، موزه پلیس کرمان شامل ۲۰ هزار سند رسمی در حوزه نظم و امنیت استان افتتاح شد. 

رضا بنی‌اسدی فرمانده انتظامی استان کرمان در این مراسم اظهار داشت: این موزه به همت دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان و سازمان اسناد و کتابخانه ملی جنوب شرق شکل گرفته است. 

وی بیان داشت: برای شکل‌گیری این موزه تاریخ ۲۷۰۰ ساله پلیس کرمان رصد شده است و ذخیره مهمی در حوزه امنیتی استان کرمان و کشور محسوب می‌شود. 

فرمانده انتظامی استان کرمان به برگزاری نخستین جشنواره اسناد در حوزه نظم و امنیت اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی موزه پلیس در ادامه و تکمیل‌کننده جشنواره اسناد است. 

علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان در این مراسم با اشاره به اینکه ۴۰ درصد گردشگران خارجی در حوزه فرهنگی هستند، اظهار داشت: راه‌اندازی موزه‌های این چنینی می‌تواند در جذب گردشگر مؤثر واقع شود. 

وی افزود: سیر تاریخی نظم و امنیت که در موزه پلیس کرمان به نمایش گذاشته شده است، نشان می‌دهد که استان کرمان جایگاه ویژه‌ای در تأمین امنیت کشور داشته و در برنامه‌های حکومت مرکزی اثرگذار بوده است. 

رزم‌حسینی عنوان کرد: بار اصلی تأمین امنیت در جامعه بر عهده نیروهای انتظامی است و استان کرمان طی سال‌های اخیر با اقداماتی که در حوزه شورای تأمین داشته، رتبه برتر کشوری را در زمینه نظم و امنیت به خود اختصاص داده است. 

استاندار کرمان ابراز داشت: اسناد قیمتی و مهمی برای تاریخ‌نگاران و شناسنامه استان در موزه پلیس گردآوری شده است که آحاد مختلف جامعه و به ویژه دانش‌آموزان می‌توانند از آن بهره ببرند. 

انتهای پیام/