کد خبر: 86553

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف توانیر:

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر گفت: امسال 5 هزار مگاوات انرژی برای کمک به صنعت برق کشور باید مدیریت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، مسعود مهری در حاشیه جلسه نظارت عالیه کاهش پیک بار که با حضور مدیران توزیع برق استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در کرمان برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: مصرف انرژی برق کشور در سال 96 به میزان 7 درصد رشد داشت که در 10 سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

وی بیان داشت: سال جاری با توجه به خنکی هوا تاکنون وضعیت خوبی را در میزان مصرف برق داشته‌ایم، اما با ورود به فصل تابستان و گرم شدن هوا، 5 هزار مگاوات انرژی را برای کمک به صنعت برق کشور باید مدیریت کنیم.

مهری افزود: با توجه به کاهش بارندگی‌ها و اینکه سدها به ظرفیت کامل خود نرسیده‌اند، باید مدیریت مصرف را در بخش خانگی و صنعتی داشته باشیم و مجبور هستیم از نیروگاه‌های آبی کمتر برق بگیریم.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر خاطرنشان کرد: از نیروگاه‌های حرارتی امسال 9 درصد نسبت به سال قبل بیشتر انرژی استفاده شده است که این مسئله با گرمای هوا بیشتر خواهد شد.

وی عنوان کرد: امیدواریم با همراهی شهروندان امسال بتوانیم در مصرف برق صرفه‌جویی داشته و در زمان پیک مصرف شاهد خاموشی‌ها نباشیم.

مهری تصریح کرد: جلسات نظارت عالیه کاهش پیک بار به صورت منطقه‌ای و در قالب 6 گروه در کشور برگزار می‌شود و طرح‌ها و برنامه‌هایی داریم که مصرف انرژی در بخش خانگی و صنایع مدیریت مصرف شود.

انتهای پیام/